Президент Сербії Вучич оголосив про свою відставку та дострокові вибори
фото: instagram buducnostsrbijeav
Президент Сербії Александар Вучич заявив, що найближчими тижнями залишить посаду та оголосив про проведення дострокових президентських і парламентських виборів. Його заява пролунала на тлі тривалих антиурядових протестів у країні.
Про це повідомляє Reuters.
Александар Вучич зробив відповідну заяву 27 червня під час провладного мітингу в Белграді.
“Я буду президентом лише кілька тижнів, а потім піду у відставку”, – сказав Вучич.
Водночас він оголосив про проведення дострокових президентських і парламентських виборів.
Другий і останній президентський термін Вучича мав завершитися в середині 2027 року. Він обіймає посаду президента Сербії з 2017 року, а до цього був прем’єр-міністром країни. Сербська прогресивна партія, яку він представляє, багато років залишається провідною політичною силою Сербії.
Заява президента пролунала на тлі тривалих протестів, які стали одним із найбільших викликів для його влади за останні роки.
Масові акції розпочалися після трагедії в Новому Саді, де в листопаді 2024 року на залізничному вокзалі обвалилася бетонна конструкція. Унаслідок цього загинули 16 людей.
Спочатку учасники протестів вимагали покарати винних у трагедії, однак згодом акції переросли в ширший антиурядовий рух. Демонстранти звинувачують владу в корупції, неналежному контролі за інфраструктурними проєктами, тиску на медіа та зловживанні владою. Влада Сербії ці звинувачення відкидає.
Однією з головних рушійних сил протестного руху стали студенти, які вимагали проведення дострокових виборів, прозорого розслідування трагедії в Новому Саді та політичної відповідальності посадовців.
Нагадаємо, що у травні, у столиці Сербії Белграді відбулися масштабні протести та сутички між демонстрантами і поліцією. Учасники акції вимагали відставки президента Александара Вучича та проведення дострокових загальнонаціональних виборів.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, X, Telegram та Instagram.