Про Севастополь ніхто не забув: у Зеленського зробили нову заяву про особливий статус міста
Особливий статус Севастополя став однією з причин окупації Криму Росією і подальшого розв’язання війни проти України.
Про це представник президента України в Автономній Республіці Крим Антон Кориневич написав на своїй сторінці у Facebook.
За його словами, в Україні не повинно бути міст з особливим статусом.
“Спочатку хочу сказати – про місто Севастополь ніхто не забув. Повинні відійти від радянського та російського наративу про особливі статуси для окремо взятих міст. Переконаний, в Україні не повинно бути особливого статусу для будь-яких міст. Місто Київ, як столиця, має статус міста-столиці і це предмет окремого регулювання, але це не особливий правовий статус”, – заявив Кориневич.
На його думку, особливий статус Севастополя створив умови для розміщення там російської військової бази, яку використовували для захоплення українських територій.
“Саме особливий правовий статус Севастополя за фактом став однією з причин окупації півострова у 2014 році. Саме він, по суті, створив основи для розміщення на території України військової бази іноземної держави, яка надалі це використовувала для захоплення наших територій та розв’язання війни, міжнародного збройного конфлікту, окупації частини території нашої держави”, – зазначив представник президента.
Він додав, що питання Севастополя цілком можна обговорювати в парламенті і подумати про відповідне перехідне положення на час тимчасової окупації.
Нагадаємо, раніше народний депутат від “Слуги народу”, голова комітету Ради з закордонних справ Богдан Яременко заявив, що Севастополь може тимчасово зберегти спеціальний статус після прийняття законопроекту про зміни до Конституції щодо децентралізації.
ЯК ЗЕЛЕНСЬКИЙ ПРОПОНУЄ ЗМІНИТИ КОНСТИТУЦІЮ: З’ЯВИВСЯ ТЕКСТ ЗАКОНОПРОЄКТУ ПРО ДЕЦЕНТРАЛІЗАЦІЮ
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter , Telegram та Instagram.