Про ухвалення незалежності та зміни в парламенті за 27 років: інтерв’ю “Прямого” з екс-депутатом Ярославом Кендзьором
Народний депутат першого скликання Ярослав Кендзьор, який 24 серпня 1991 року заносив до сесійної зали прапор України, розповів як це відбувалось та що його засмучує у нинішньому скликанні.
Про це він розповів в інтерв’ю “Прямому”.
“Прапор вносили 24 червня 1991 року, після ухвалення акту незалежності. 23 Верховна Рада не працювала. Це для точності. Чи відчуваю я гордість за те, що відбулось, що пережив, що залишилось у пам’яті? Зараз, з відстані 27 років, я себе питаю, яким чином нас горстка з 450 депутатів – 100 депутатів, які входили в об’єднання “Народна рада”, а все решта – це була еліта комуністична. Це перші секретарі обкомів, райкомів, міськкомів, червоні директори, для яких поняття незалежної українською держави було незрозуміло, а інколи навіть вороже. Заради правди скажу, що було багато адекватних членів компратії. Процеси тоді у Радянському Союзі пішли в цьому напрямку. Україна не могла не ступити на той шлях. Ситуація тоді в союзі та Москві сприяла тому. 24 числа, рівно о 18 годині, на табло Верховної Ради засвітилися пам’ятна, дивовижна цифра: 346 народних депутатів із 450 натиснули зелену кнопку за ухвалення акту. Якби там був заголовок “Відродження незалежної української держави” – це було б дуже точно”, – згадує політик.
Як змінився парламент та Україна в цілому за ці 27 років?
“Змінилася і держава і парламент. Тоді, в першому скликанні, я собі наївно, романтично передбачав, яким буде український парламент подальших скликань. Так сталося, що я пропрацював шість каденцій з 1990 по 2012 роки. Я маю можливість проаналізувати всі каденції. Я 1990 році наївно думав, що подальші скликання будуть більш проукраїнські. На превеликий жаль процеси пішли у зворотній бік. Кожне скликання ставало більш непрофесійне, безвідповідальне. Третя каденція почалася корупційною. Так ми докотилися до сьогодні. Але все ж таки парламент працює”, – додав він.
Нагадаємо, сьогодні, 23 серпня, в День Державного Прапора України у Дніпрі підняли синьо-жовтий стяг на найвищий флагшток.
У Києві до Дня прапора встановили національний рекорд: жовто-блакитний стяг довжиною 2700 м протягнули вздовж проспекту Бажана до Харківської площі. Кожні 100 м символізують один рік незалежності України. Тримають прапор волонтери.
Нагадаємо, 24 серпня в Києві відбудеться військовий парад до Дня Незалежності України, на якому буде продемонстровано рекордну кількість техніки.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter , Telegram та Instagram.