Про “Укроборонпром”, підкуп виборців та Тимошенко: інтерв’ю “Прямого” з Юрієм Луценком
2511642
Генеральний прокурор України Юрій Луценко в ефірі “Прямого” в ток-шоу “Ехо України” з Матвієм Ганапольським розповів про справу “Укроборонпрому”, схеми підкупу виборців та зв’язки лідерки “Батьківщини” з російськими політтехнологами.
– Тут в мене багато написано про…
– З вашого дозволу, пане Матвію, вибачте за мою наглість, переб’ю. Просто стояв у коридорі і дивився попередній сюжет. І відчуваю свій обов’язок подякувати і морякам, і всім нашим військовополоненим, і, головне, їхнім сім’ям та побажати витримки. Я знаю, що таке бути в камері. І знаю, що там легше, коли ти відчуваєш підтримку не тільки рідних і близьких, але й всього суспільства. У свій час я у своїй камері видряпав слова нашої геніальної поетеси Ліни Костенко: “Не допускай такої мислі, що Бог покаже нам неласку. Життя людського строки стислі. Немає часу на поразку”. Ми все рівно переможемо. Але, звичайно, треба підтримувати тих, хто бореться на передовій.
– “Укроборонпром”. Ваша позиція: що зараз про це відомо?
– Це насправді в роботі правоохоронних органів не сенсаційна справа. Ще в 2017 році Генеральна прокуратура України дізналася про одного громадянина, який займається поставками запасних частин для підприємств оборонпрому, але паралельно готує не тільки певні фінансові оборудки, але й чисті шахрайства. Він вимагав від дружини одного з чиновників Януковича, який знаходився в СІЗО, грошей для підкупу правоохоронців. В результаті військова прокуратура, яка вела справу цього високопосадовця, колишнього заступника міністра економіки часів Януковича, дізналася про це, і в ході операції затримала цього шахрая і навіть двох діючих офіцерів Служби безпеки України, які з ним разом планували цю оборудку.
Буквально вчора відбувся суд над цими трьома діячами: Рогоза і два працівника СБУ. Правда, суспільство це не цікавить, як і журналістів, які шукають сенсацій. Просто правоохоронна система спрацювала. І що тут цікавого? Вони в суді, і будуть сидіти за своє шахрайство.
Але це не все. Бо насправді після цього ми отримали великий масив документів, які показали нам, як відбувається діяльність цієї фірми. Забігаючи вперед, скажу, що вона не одна. У нас десятки справ по різних порушеннях при постачанні запасних частин підприємств оборонпрому. Вони всі майже схожі. Всі розуміють, що стара радянська техніка потребує нових ремонтів. Для цього потрібні запчастини. Будувати нові заводи для будівництва частин, наприклад, в екземплярах 300-500? Я вам скажу як інженер, що це просто абсурд.
Тому, звичайно, наш оборонний комплекс потребує запасних частин з Росії і з колишніх країн Варшавського договору. Я у своєму виступі і пості у Facebook сказав, що контрабанду військових запчастин для нашої техніки з Росії в часи війни вважаю прийнятним. Так, багато хто на мене накинувся: як же так, генпрокурор виправдовує контрабанду? Ще раз. Якщо нам потрібно запустити танки проти російського агресора, вважаю прийнятним, щоб запчастини для цього були доставлені нашими волонтерами, а інколи й комерсантами з-за кордону, поставлені на танки і пішли на фронт.
Неприйнятним і абсолютно аморальним вважаю наживатися на такому бізнесі. Звичайно, кожен бізнесмен хоче прибуток. Але є прибутки, а є зверх-прибутки, є жирування, є просто викачування грошей. І ми стараємося цього не допустити. Таких справ, повторю, десятки. Є справа про розкрадання при будівництві військових гуртожитки. А з грошей, конфіскованих в ОПГ Януковича ми зараз будуємо понад 120 гуртожитків. Нарешті наші хлопці будуть жити не в бараках радянського типу, а в справжніх сучасних гуртожитках. Але й там пробують красти, тому даємо по рукам. Пробують красти на харчуванні, яке стало зараз на два порядки кращим, ніж колись. Але і там даємо по рукам.
І при поставках цих запчастин у нас є десятки справ, де ми даємо по рукам. Що власне відбувається? Привозяться запчастини, по певних процедурах конкурсу їх придбуває оборонпром. А потім ці кошти ці ділки переводять через фіктивні структури, а це просто неіснуюча комерційна структура, через яку пропускають гроші і виводять її в готівку, в живі гривні, які потім переводять в долари.
Це – ухиляння від податків. Тому з 2017 року в даній справі Державна фіскальна служба проводила податкову перевірку. І станом на тиждень тому я отримав нарешті перші результати – їм нарахували 20 мільйонів гривень несплачених податків. Станом на сьогодні я вже знаю про близько 40 мільйонів, нарахованих для цієї фірми. Або ці гроші будуть заплачені в казну, або будуть сидіти дуже довго. І це я гарантую. І це гарантує, в тому числі, і президент України. Хто б не був причетний до цієї структури, які б у них не були прапори партійні або прізвища посадовців, кошти будуть стягнуті в бюджет, а винні будуть відповідати. В межах своєї компетенції як генпрокурора я вам це гарантую, причому зроблю це в найближчий час. Бо вже півтора роки серйозно займаємося цим питанням.
В чому власне скандал? Прокурори завжди запізнюються від журналістів і політиків. Коли ми виходимо на фінішну пряму, як правило, журналісти про це дізнаються і стараються, особливо в виборчий період, видати з цього сенсацію. Політики тут же кричать “імпічмент”. У них це любиме слово. Перед виборами це для них любима відповідь.
З моєї точки зору, тут немає сенсація. Є лише аморальна поведінка певного кола бізнесменів, які пробували безпринципно заробити на українській армії, за що і будуть покарані. Власне, я вважаю, що це буде найкращою відповіддю на всі запитання. В найближчий час… планую наступного тижня пред’явити підозру всім винним і, власне, показати суспільству, що ця фірма, як і десятки до неї, будуть відповідати згідно чинного законодавства.
– Пане Юрію, а серед тих, кому ви підозру вручите, чи є Павло Букін?
– Ні. Підозра буде вручена тому підприємству, яке переводило зароблені кошти в готівку, не сплачуючи при цьому жодних податків. Власне, це підприємство буде предметом підозри чи суб’єктом підозри. З іншого боку, ще раніше від нас НАБУ, яке, як ви знаєте, абсолютно не підлегле ГПУ – я взагалі не маю на нього жодного впливу, навіть маю обмежену інформацію про їхню діяльність, – але я знаю точно, що ще з 16 року вони ведуть справу по цій же фірмі. Більше того, ми їм передали достатню кількість матеріалів, велику кількість матеріалів про ймовірні загрози цієї фірми щодо їхніх працівників, які хотіли корумпувати їх. І ми також чекаємо від них швидкої реакції.
Якщо була торгівля впливом високопосадовцями, то це виключно задача НАБУ. Вони мають точно так же, як і ми, швидко пред’явити підозру і посадити на лаву підсудних будь-кого з будь-якими прізвищами. Така норма закону, така позиція президента. І, в принципі, я готовий вважати, що це і є робота кожного. Ми свою роботу зробимо наступного тижня і, можливо, протягом наступних десяти днів. Чи зроблять це наші колеги? Можливо, раніше, можливо, пізніше зроблять.
– Просто зауважте, що шановний Павло Букін, а я його прямо спитав “ви причетні?”, він сказав “ні”.
–Я оперую не словами, а документами. Поставки на будь-який завод, хто хоч раз займався цим, здійснюють дуже просто. Кожен завод оголошує конкурс, до нього відкликаються ті, хто має відповідні деталі, котрі можна продати. Далі відбувається конкурс – хто дешевше запропонує це. І контракт підписується. Тому завдання пана Букіна, як перед ним пана Романова – забезпечити, щоб цим не займалися шахраї. Тут, звичайно, їм ще працювати і працювати. Їхня служба безпеки, комерційної безпеки, потребує вдосконалення.
– Ви самі згадали про імпічмент. Як тільки стала історія, як СБУ викрила схему підкупу, що мала забезпечити перемогу одному з кандидатів, виборча піраміда і так далі, – все це почалось-почалось… Але до цього Юлія Володимирівна сказала: вимагаю імпічмент. А Ляшко сказав, що президента треба розстріляти. Що це таке? Це для чого – розстріляти президента, імпічмент за два дні до виборів? Як це зрозуміти?
– На моїй пам’яті Юлія Володимирівна Тимошенко, з якою в мене людські особисті стосунки є достатньо нормальними… Можливо, для когось це стане сюрпризом, але ми до останнього часу один одного поздоровляємо з днем народження. Минулого грудня – вона мене. Перед цим – я її. Бо є людські стосунки. Ми з нею пройшли дуже багато всього: і революції, і служби, і тюрми… Всякого. Я вважаю, що людські стосунки мають бути збережені.
А політично ми з нею розходимося все далі і далі. На моїй пам’яті Юлія Володимирівна Тимошенко оголошувала імпічмент всім президентам, яких я пам’ятаю, крім Кравчука. Це така традиція, очевидно, передвиборчої боротьби. Чи є тут підстава для імпічменту президента? Звичайно, що ні. Бо, перепрошую, в оборонпромі є сотні підприємств. У цих сотень підприємств є тисячі поставщиків. Можу зразу сказати, що є більше сотні кримінальних проваджень.
Так, я не буду говорити, що це звичайна справа, бо тут фігурує син одного з високопосадовців РНБО України. Чи міг він впливати на ці заводи? По службовим обов’язкам – ні. Чи впливав – нехай скаже НАБУ. Це їхня підслідність, і всі мають бути рівними перед законом, в тому числі ці достойники. Я знаю тільки одне – я відповідаю за себе. Цей випадок розслідується нами протягом півтора року, і в найближчих десять днів… Ми на фініші, ми вистрілимо.
Саме тому і з’явилося журналістське розслідування, власне, з матеріалів слідства. Все, що говориться в цьому розслідування, для мене абсолютно не новина. Все, що буде сказано в наступній серії, для мене також абсолютно не новина. Я наперед це все знаю. І ми активно працюємо по правовому шляху. Журналісти працюють по своєму шляху, і це їхнє право. А політики, при весняному загостренні президентських виборів, працюють по своєму шляху.
Я би завжди нагадував політикам за свою відповідальність за стан справ в країні. Розумієте, опозиція не є взагалі безвідповідальною. Всі, хто знаходиться в парламенті, власне, делеговані людьми для того, щоб зберегти країну. Звичайно, опозиція має критикувати владу, але вона не має знищувати державу. Розмови про те, що когось треба негайно розстріляти, і, як один кандидат в президенти сказав, припинити набір в армію, а третій пропонує оголосити імпічмент вже сьогодні, знаючи, що ніяких підстав, ні закону про імпічмент нема, – мені здається, безвідповідальні. Скажіть мені, як після цього керівництву держави взагалі утримувати міжнародний антипутінський фронт, як йому після цього домовлятися з міжнародними партнерами та і власне взагалі керувати державою?
Знаючи Порошенка, думаю, що він все рівно буде виконувати свої обов’язки стільки, скільки йому дозволить український народ. Не буде зважати на істерики політичні і буде підтримувати принцип “закон один для всіх”, в тому числі для високопосадовців, які, можливо, використовують свої повноваження для нечесного збагачення. За це вони будуть відповідати. Це найкраща відповідь.
Якби я сюди прийшов депутатом або кандидатом в політики, я би говорив трошки по-іншому – різкіше. Може, навіть різкіше, ніж наш улюблений пан Ляшко. Я це вмію. Але вважаю, що хтось має і плуга перти. І справи важливіші, ніж слова. Думаю, що такий підхід люди оцінять.
– У боротьбі за президентське крісло кандидати готові використовувати різні методи. Часом навіть ті, які можна назвати незаконні… Я би розділив питання на дві частини. Перше – як таке можливо? А друге питання – чи можна це якось зупинити?
– Дивіться. За останні декілька тижнів розмови про те, що готується масштабна фальсифікація, лунали достатньо часто, в тому числі з вуст керівника Міністерства внутрішніх справ, пана Авакова. Я, звичайно, поцікавився доказовою базою, вивчив ряд матеріалів. І після цього ми провели спільне засідання всіх начальників обласних управлінь МВС, обласних прокурорів, керівників СБУ, Державного бюро розслідувань. Коротше кажучи, всієї правоохоронної системи.
В президії сиділи всі керівники. І, виступаючи, я сказав: “Дивіться, в президії сидять всі, хто відповідає за чесні вибори. У нас однакова позиція – на цих виборах не повинні мати впливу гроші, гречка і вплив країни-агресора. Це три завдання для правоохоронців”. Буквально через декілька днів СБУ, яка з листопада місяця виявили приїзд цих російських гастролерів через Московський патріархат на території України…
– А вони зараз тут?
– Частково тут. З листопада місяця СБУ фіксувала всі їхні дії – плани, підготовку, організацію, роздачу грошей. І провела санкціоновані судом близько 50 обшуків по всіх областях і виявила докази всього того, що було зафіксовано на плівці – гроші, списки, “піраміди”. При цьому хочу підкреслити: жодної справи проти жодного кандидата в президенти наразі немає. Кажу про це тому, що знаю щонайменше трьох кандидатів, які на всі запитання правоохоронців кричать про політичні репресії. Ну дуже хочуть стати жертвами. У нас немає жодної справи проти кандидата в президента.
– Ви кажете це як про позитивне чи негативне?
– Я кажу це як відповідь тим, хто вже сьогодні після мого виступу розкаже про те, що Луценко почав політичні переслідування одного з кандидатів. Насправді як мінімум троє дуже хочуть, щоб я почав, і постійно їх анонсують: от завтра мене арештують, завтра мене викличуть, завтра посадять. Ну люблять вони це діло, а наш народ любить репресованих.
Немає жодної справи проти кандидатів. Але є справа Служби безпеки України, Державного бюро розслідувань проти російських технологів, які приїхали сюди і разом з народним депутатом України Дубілем збудували “піраміду”, на яку виділяли гроші, і це зафіксовано на відео, за рішенням суду. Виділяли гроші і складали їх в штабах. І це виявлено під час обшуків, дозволених судом. І зрештою остання табличка, про яку, як я розумію, говорить пан Бірюков, і сьогодні багато про це бачив навіть в “Українській правді”…
– Так, в “Українській правді” великий матеріал.
–Дійсно, написано – “Спецпроект. Перемога в першому турі”. Три області – Вінницька, Волинська і Дніпропетровська. На Вінницьку виділено близько 400 мільйонів, на Волинську – 370, а на Дніпропетровську – 907 мільйонів. А далі йде стовпчик останній, самий цинічний – ціна одного голосу. Найдорожчий голос у Вінниці – 1500. Трошки дешевше на Волині, з точки зору російських технологів – 1400. І зовсім дешево росіяни оцінюють голоси на Дніпропетровщину – за 1000.
Звичайно, з моєї точки зору, це безпрецедентна подія. І замість того, щоб звинувачувати когось в політичних репресіях, треба просто відмежуватися від цього і сказати, що ця сітка не наша і ми її не використовуємо. Натомість я чую про політичні репресії, бруд і все інше. Я ж зараз кажу не домислами і не гаслами, а я кажу те, що зафіксовано на відео, аудіо і знайдено під час санкціонованих судом обшуків. Вважаю, що єдиним виходом є рішення відповідної політичної сили про відмежування від цього, розпуск всієї цієї сітки. І після цього можна спокійно йти на вибори.
Паралельно Міністерство внутрішніх справ України також має свою інформацію про ймовірний підкуп іншими кандидатами. І як тільки вони будуть готові представити аудіо, відео і санкціоновані обшуки, я точно так же, якщо буде потрібно, заявлю про інші структури, які намагаються купити чиїсь голоси. Я бачу своєю місією, своєю задачею на цих виборах, маючи свої політичні історії, симпатії та антипатії… тим не менше, тут я спрацюю однаково до всіх: гроші на виборах – табу. Російські політтехнологи, які приїжджають в Україну скупляти голоси українців, – табу. І цього я доб’юся. Можу вам це гарантувати.
– А як? Наприклад, ця політична сила, про яку ви кажете. Сьогодні на одному каналі буде шабаш. Там зійдуться всі. Вони сьогодні скажуть: це все брехня, Луценко бреше, СБУ бреше і так далі. Ми йдемо на вибори… І я вже не розумію, що це будуть за вибори. Вони ж і далі будуть сплачувати гроші.
– З вашого дозволу хочу сказати ще одну тезу. Розмови про фальсифікацію також, з моєї точки зору, мають одну загрозу. Тому що Російська Федерація, а ймовірно, і їхні ставленики на виборах в Україні, якщо не отримають того президента, який вигідний Кремлю, будуть кричати про фальсифікації. Тому я і кажу: я спрацюю. Як спрацюю? Дуже просто – або сітку розпустять самі, або вони будуть кожен день як на роботу ходити в Державне бюро розслідувань і в Службу безпеки України та давати покази. Але працювати на скупку голосів ми їм не дамо.
– Ви сказали, що у вас є записи, в СБУ є записи. То покажіть, дайте ці записи. Ми їх покажемо.
– Якщо можливо, включіть, будь ласка, фотографії, якщо у вас є, з “Української правди”, де показані ці таблички і ці гроші, які були знайдені при обшуках. Щоб просто не розказували, що я слова говорю. Є така можливість? З “Української правди”, будь ласка, покажіть. Вони опублікували матеріали, знайдені на обшуках. Подивимося цю табличку, побачимо ці мільярди. Це перша історія.
Друга. Якщо можна, покажіть, будь ласка, із сайту того Ар’єва фотографію російського політтехнолога, яка сидить на з’їзді “Батьківщини” прямо на тлі наших “кіборгів”. Сидить агент Кремля, а її прикрашають люди, наші хлопці в формі. Щоб не казали, що якась є брехня і маніпуляція. Це ж все факти. Їх же не можна відкинути.
– А чому ви не вносите подання? Щоб вони не сказали, що ви їх арештовуєте, і це політичний тиск?
– У нас не доведено те, що цим процесом керує кандидат в президенти. Ми знаємо точно, що цим процесом керує народний депутат Дубіль. У нас для цього є докази. Народний депутат Дубіль сьогодні на допит в Державне бюро не прийшов. Легше сидіти на тому каналі, який ви згадали, і розповідати про політичні репресії, замість того, щоб прийти і прослухати записаний свій голос, який обіцяє гроші учасникам “піраміди”. Але він цього боїться, просто банально і тупо боїться. І заявляє після цього про політичні репресії.
– А подання на Дубіля взагалі може бути?
– У нас є правова держава. Ми ж не в Росії живемо. У нас є процедури. По цим процедурам, ми маємо спочатку знайти докази його причетності. Наприклад, взяти його голос добровільно і зрівняти з голосом на плівці. Якщо він цього не робить, то нам прийдеться взяти його голос з виступу у Верховній Раді, віддати на експертизу і зрівняти. Як тільки це зійдеться, я змушений буду піти у парламент на зняття недоторканності. З одного разу вгадайте, чим це закінчиться. До цього я не можу зайти ні в його помешкання, ні в його офіс, ні навіть будинки з табличкою його імені. Такий закон. Тому змушений говорити про це в прямому ефірі.
– Давайте зараз подивимося на ці деякі фотографії. От ця російська політтехнолог…
– Попереду в короткій стрижці. Громадянка, яку в 14 році через Московський патріархат привезли в Україну, дали їй дозвіл на проживання у зв’язку з тим, що вона волонтер. От вона і волонтерить на українських виборах.
– Дивіться. Що це означає?
– Це той самий з’їзд. Внизу – народний депутат Дубіль. Зверху – ця керівничка російських політтехнологів, які працюють над створенням “піраміди” по скупці голосів.
– У нас за місяць вибори. Чи можна якось цю вакханалію, безправ’я чи злочин… Я не знаю, назвіть як хочете. Чи можна це якось пригальмувати, щоб вибори були виборами?
– Я вже сказав: або ця сітка буде розпущена за рішенням відповідної політичної сили, або вона буде кожен день на допитах в Службі безпеки України за співпрацю з російськими…
– Хто буде кожного дня на допитах?
– Це тисячі людей по всій країні, які розносять сотні мільйонів грошей. Ще раз кажу, вони будуть або розпущені, або будуть на допитах. І от хто-хто, а рядові виконавці точно сядуть. Поки ми дійдемо до депутата через всі процедури його захисту, от ті точно сядуть. Тому я вважаю, що СБУ зробила велику справу, нейтралізувала загрозу скупки голосів за участю російських політтехнологів. І я впевнений, що відсотків на 80 ця машинка зламана. Дуже хотів би, щоб з цим погодилися всі політичні сили. Якщо знайдемо будь-яку іншу подібну схему – буде зламана і вона.
Ви питаєте, чим вони займаються? Подивіться. Вінницька область – 6 округів, як написано. Волинська область – 5 округів. І Дніпропетровська область – 17 округів. Подивіться, будь ласка, на номер округу і кількість виборців, кількість координаторів… Це законно? Так, це законно, є координатори агітаційної роботи. Далі йде кількість дільниць СВД. СВД – це старший виборчої дільниці, це старший над агітаторами. Це законно? Так, це законно.
А от далі подивіться – план агітаторів. Гляньте скільки. На одному окрузі їх має бути 45 тисяч. Це і є план скупки.
– Це кількість людей?
– Це кількість людей, які нібито мають бути агітаторами за відповідну суму. Тепер подивіться далі вартість цієї агітмережі. Скільки коштує 45 тисяч “агітаторів”, куплених голосів?
– 66 мільйонів.
– А тепер, щоб не йти по округам, подивіться по області. Вартість на область. Я вже казав, Вінницька область – 403 мільйони. Волинська область – 369 мільйонів. І гляньте на Дніпропетровську – 908 мільйонів, майже мільярд. Мільярд 700 – на три області. І найбільш цинічна, з моєї точки зору, остання графа – вартість одного голосу. 1586 – Вінниця. 1443 – Волинь. І 1049 – Дніпропетровськ.
– Принизили Дніпропетровськ.
– Я не хочу переходити грань агітації і контрагітації. Я просто кажу, що для мене, політика з 20-літнім стажем, це шок. Я такого не бачив ніколи у своєму житті, хоча бачив вже майже все. З моєї точки зору, те, що зробила СБУ – це дуже серйозний захист чесних виборів. І, ще раз кажу, або цю машинку розпустять, або вона буде сидіти в СБУ, а потім сидіти ще далі.
І ще одна річ. Питання – звідки гроші? Якщо ми бачимо людей привезених з Росії для того, щоб організовувати мережу з такими сумами, то мені на пам’ять приходить тільки одна цитата: якщо воно ходить як качка, плаває як качка і крякає як качка – то це, скоріше всього, качка. Якщо ми бачимо російських політтехнологів з російськими штабами і з такими величезними грошима, яких в Україні, я навіть не уявляю, в кого могли би бути, то це, скоріше всього, качка.
– І це тільки цей регіон.
– Це табличка про три області. Там є багато інших документів по кожній області: з прізвищами, з розписками тих, хто взяв гроші, вже тепер з визнавальними показами тих, хто їх розвозив, вручав, отримував, з договорами між партією, штабом і людьми. Вся доказова база є. Дивіться, я не хочу, щоб це переходило в контрпропаганду. Я бажаю успіху на виборах усім, хто чесно бореться за результат, в тому числі і Юлії Володимирівні Тимошенко. Чесно вам кажу. Нехай виграє чесно той, хто сильніший. І я не хотів би цим зараз збивати вибори. Я просто кажу: вибори хай ідуть, і дай бог всім щастя, в першу чергу – країні. А от такі методи будемо ламати.
Служба безпеки України зламала цю схему. Якщо будь-хто – МВС, ДБР чи СБУ – виявить будь-яку іншу, я як генеральний прокурор обов’язково поставлю свій підпис під затриманнями, законними, звичайно, допитами, всіма слідчими діями проти будь-кого, хто хоче такими аргументами купити країну, щоб потім її продати.
– Справа не в тім, що це щось карне, а справа в тім, що це призводить до невіри у вибори, такі як вони є…
– Вибачте, що переб’ю. Чесно, в мене цю табличку питали представники посольств. Питали: “це правда?” Вона гуляє в інтернеті. Я кажу: “правда”. Вони кажуть: “це катастрофа”. Я кажу: “я також так думаю”. Але уточню: це було б катастрофою, якби ми не спрацювали. Бо це дійсно катастрофічне викривлення результатів виборів. Але ми спрацювали. Тому, будь ласка, давайте думати про те, що вибори мають відбутися чесно, і весь світ і Україна мають їх визнати. Без грошей я буду вітати будь-який результат виборів.
І ще одна історія. Зверніть увагу – звідки взялися взагалі крики про імпічмент? Звідси. Бо найголосніше кричить “тримай злодія” відомо хто. Для того, щоб це не стало предметом розгляду на українських засобах масової інформації, була запущена псевдосенсація по оборонпрому. Кажу “псевдо”, тому що справа йде, і вона в найближчий час буде реалізована в законний спосіб, і всі винні будуть відповідати. Але про це не хоче говорити ні один канал. На тих каналах будуть говорити про що завгодно, тільки не про мільярд на Дніпропетровську область, тільки не про ціну голосу в кожній області на скупку, тільки не про “російський десант” через Московський патріархат, який прийшов купувати, як вони вважають, “хохлів”. Чому ці канали не хочуть цього говорити.
Тому, з вашого дозволу, я подякую вам і всій аудиторії, яка нас слухає, за те, що ми маємо можливість сказати: Служба безпеки України спрацювала, всі інші правоохоронні органи будуть реагувати на будь-які законні і правдиві повідомлення про підкуп. І разом ми маємо добитися того, щоб глава держави був обраний українцями не за гроші, а для майбутньої обороноздатності і процвітання нашої країни.
– Всі ці схеми, які ми зараз побачили, вони всі гівна варті в одному випадку: якщо ви прийдете голосувати і будете голосувати чесно… У нас є така традиція: брати гречку в одній партії, а голосувати за іншу. Зараз все залежить від вас. Бо вони хочуть корумпувати всю країну. Тільки ви, громадяни України, можете стати реально на заваді, якщо ви скажете тому, хто прийшов, “іде геть”, якщо ви зрозумієте, що вас купляють ці суки.
– З вашого дозволу, остання фраза знову ж таки з моїх тюремних щоденників. Я ж тоді начитався багато. Один дуже відомий філософ казав: “Незалежність – це щоденний референдум”. Не можна здобути незалежність і чекати автоматичного покращення життя. Не можна обрати президента, піти додому і чекати, поки він підмете твою вулицю, змінить твоє місто чи село або твою країну. Так от, скоро у нас наближається цей найважливіший громадянський обов’язок – проголосувати.
Я як керівник майже всієї правоохоронної структури, крім НАБУ, скажу одне. Ми всі, силовики, солідарні в тому, щоб розбити будь-які грошові схеми, наскільки ми це зможемо зреагувати. Але я дуже вірю, що громадяни України в часи війни будуть голосувати за національний і свій особистий інтерес. З моєї точки зору, він полягає в тому, щоб дати відсіч кремлівським десантам в штабах, кремлівським кандидатам в бюлетенях і кремлівським планам чергового перетворення нашої країни в колонію. От і весь сказ. За кого ви будете голосувати – ваша справа. Але голосуйте за національний і свій особистий інтерес.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter , Telegram та Instagram.