Рада прийняла “антиколомойський” закон
Фото: Reuters
Верховна Рада України ухвалила законопроєкт №2571-д “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення деяких механізмів регулювання банківської діяльності”.
Трансляцію вів “Прямий”.
За проголосувало 270 депутатів.
Цей закон має стати запобіжником, який забороняє повертати колишнім власникам банки, виведені з ринку. Його почали розробляти після націоналізації “ПриватБанку”. Утім, уперше подали так званий антиколомойський законопроєкт на розгляд до сесійної зали ВР – через три роки.
У грудні 2016-го уряд визнав неплатоспроможним та націоналізував “ПриватБанк”. Про це просили самі власники – Ігор Коломойський та Геннадій Боголюбов. Щоб втримати на плаву вже державний банк – влили 155 мільярдів гривень.
Заступник голови комітету Верховної Ради України з питань фінансів, народний депутат від фракції “Голос” Ярослав Железняк вважає, що наразі немає шансів зупинити голосування по “антиколомойському” законопроєкту.
Нагадаємо, Фінансовий комітет Верховної Ради 27 квітня, затвердив проєкт “антиколомойського” закону до другого читання.
П’ятий президент України Петро Порошенко заявив, що “Європейська Солідарність” вимагає поставити банківський закон до порядку денного позачергової сесії парламенту.
Раніше стали відомі імена депутатів, які подали близько 16 335 правок до другого читання законопроєкту №2571-д.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.