РФ після війни має відмовитись від ядерної зброї – Міноборони
фото: Генштаб ЗСУ
Війну між Україною та Росією слід завершити за допомогою перемовин, при цьому країна-терорист повинна відмовитися від ядерної зброї.
Про це заявив заступник міністра оборони України Іван Гаврилюк в інтерв’ю Tagesspiegel.
“Всі війни у світі закінчуються переговорами”, – пояснив Гаврилюк, вказавши, що цей принцип має стосуватися і конфлікту між Україною та Росією. За його словами, під час укладення будь-якого мирного документа Росія повинна відмовитися від ядерної зброї. Завершення війни передбачає повернення всіх територій України, але також потрібно створити механізм, що унеможливить повторний напад.
“Будуть підписані угоди – з одного боку коаліцією держав, які підтримують Україну, та Росією з іншого боку. І цей документ має містити пункт про відмову Росії від ядерної зброї, тому що ця держава – загроза миру”, – зазначив заступник міністра оборони.
Як повідомляв “Прямий”, наприкінці минулого року самопроголошений президент Олександр Лукашенко заявив, що всю російську ядерну зброю, яку планували постачити до Білорусі, вже доставили.
Тим часом балтійські країни розпочали створення оборонної зони для протидії РФ та Білорусі. Міністри оборони Естонії, Латвії та Литви за підсумками зустрічі в Ризі 19 січня схвалили концепцію будівництва фортифікаційних споруд на кордонах з РФ та Білоруссю.
Нагадаємо, міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус закликав союзників посилити надання допомоги Україні. Також він заявив, що війна Росії проти НАТО можлива вже через п’ять-вісім років. Окрім того, голова військового комітету НАТО Роб Бауер висловив переконання, що цивільне населення на Заході має готуватися до “всебічної війни” з Росією.
Однак, як заявив речник Державної прикордонної служби України Андрій Демченко, з боку Білорусі наразі немає загрози вторгнення, оскільки російські підрозділи, які проходили підготовку щодо взаємодії з армією РБ, виведені.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.