Політика

РНБО ухвалила нові санкції проти 12 контрабандистів – Зеленський

РНБО ухвалила нові санкції проти 12 контрабандистів – Зеленський

Фото: Reuters

Сьогодні, 15 квітня, на засіданні Ради нацбезпеки і оборони ухвалили новий пакет санкцій проти ще 12 контрабандистів.

Про це повідомив президент України Володимир Зеленський у Facebook.

Як розповів президент, РНБО вирішила запровадити санкції проти 12 людей, які причетні до контрабанди. Хто саме потрапив до санкційного списку РНБО, поки що невідомо.

“Персональні санкції. РНБО буде впроваджувати санкції до другої частини контрабандистів. Застосовуються санкції до 12 осіб. Це не фінал”, – сказав глава держави.

Зеленський зазначив, що деякі фігуранти санкцій проти контрабандистів мають по декілька громадянств, тому з цим планують “розібратися”.

“Бачимо, хто з контрабандистів має скільки паспортів, скільки громадянств. Деякі мають навіть три громадянства. З цим ми швидко розберемось”, – додав він.

Нагадаємо, президент України Володимир Зеленський ввів в дію рішення Ради національної безпеки і оборони України від 2 квітня 2021 року “Про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)”. Під санкції потрапили 10 осіб, яких пов’язують із контрабандою.

Пізніше директор Харківської правозахисної групи Євген Захаров заявив, що застосувавши санкції до громадян України президент Володимир Зеленський та РНБО привласнили судові функції, чим порушили Конституцію.

Крім того, двоє фігурантів санкційного списку Ради нацбезпеки і оборони, яких звинувачують у причетності до контрабанди, позбавлені українського громадянства.

Також слідкуйте за “Прямим” у FacebookTwitterTelegram та Instagram.