Події

Росія бреше про реальний стан справ на ЗАЕС та перешкоджає діяльності МАГАТЕ на станції – “Енергоатом”

Росія бреше про реальний стан справ на ЗАЕС та перешкоджає діяльності МАГАТЕ на станції – “Енергоатом”

Фото: Telegram "Енергоатому"

Російські загарбники спотворюють реальний стан справ на Запорізькій атомній електростанції та поширюють лише вигідну їм інформацію про візит місії Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ).

Про це йдеться у заяві НАЕК “Енергоатом”.

“Російські окупанти докладають максимум зусиль, щоб не дати місії Міжнародного агентства з атомної енергії можливості ознайомитися з реальним станом справ на Запорізькій АЕС. Вони поширюють маніпулятивну та брехливу інформацію про цей візит”, – заявляють у компанії.

Так, переважна більшість “ЗМІ з усього світу”, які вчора приїхали на АЕС, це російські пропагандисти. Автобуси з українськими та іноземними журналістами, які намагалися потрапити на станцію разом з місією МАГАТЕ через територію України, росіяни не пропустили на блокпосту.

Загарбники “брешуть, спотворюють факти та докази, що свідчать про їхні обстріли станції, а також наслідки пошкоджень інфраструктури ЗАЕС. Прогнозовано звинувачують ЗСУ”, – підкреслюють в Енергоатомі.

Військові вантажівки, які в порушення усіх вимог пожежної безпеки перебувають у машинних залах енергоблоків, росіяни представили експертам МАГАТЕ як техніку військ хімічного захисту. Усі створені ними порушення ядерної та радіаційної безпеки вони намагаються заховати у брехні та маніпуляціях, заявляють в Енергоатомі.

Також місію не пропустили до кризового центру ЗАЕС, де зараз перебувають російські військові, яких не повинні були бачити представники МАГАТЕ, тобто частину озброєних росіян на атомній станції просто “заховали”.

Як акцентують в “Енергоатомі”, місії “презентували” заздалегідь сплановане та зрежисоване шоу, як нібито жителі Енергодара “скаржаться на обстріли ЗСУ”, а точніше – розповідають про обстріли, які загарбники наполегливо приписують українським захисникам.

Росіяни навмисно заглушили мобільний зв‘язок та інтернет в Енергодарі, щоб не дати можливості передавати фото та відео із ЗАЕС та її міста-супутника.

До роботи на Запорізькій АЕС росіяни допустили лише оперативний персонал і суттєво обмежили перебування людей на маршрутах руху членів делегації МАГАТЕ.

“Розуміємо, що у цих умовах МАГАТЕ буде важко дати об‘єктивну оцінку ситуації на ЗАЕС. Натомість наголошуємо, що виконати всі рекомендації місії з відновлення на станції ядерної та радіаційної безпеки неможливо, поки вона перебуває під контролем російських окупаційних військ”, – наголошують в Енергоатомі.

Як повідомлялося, 1 вересня о 18.00, гендиректор МАГАТЕ Рафаель Гроссі разом з більшістю членів делегації залишив Запорізьку АЕС після візиту місії.

Згодом Гроссі заявив, що встановлює постійну присутність місії на Запорізькій АЕС. На станції залишились 5 представників делегації.

Раніше стало відомо, що перед прибуттям місії МАГАТЕ РФ евакуювала працівників “Росатому” з території Запорізької АЕС.

Як відомо, у день відвідування Запорізької АЕС місією МАГАТЕ окупанти влаштували чергову провокацію, та обстріляли станцію, внаслідок чого спрацював аварійний захист та відімкнувся робочий п’ятий енергоблок.

Запорізька АЕС є найбільшою атомною станцією в Європі. З 4 березня вона захоплена російськими військовими, відтоді на майданчику станції загарбники розміщують військову техніку та боєприпаси. Після обстрілів Запорізької атомної електростанції російськими військами з РСЗВ існує серйозний ризик для безпечного функціонування станції.

Також слідкуйте за “Прямим” у FacebookTwitterTelegram та Instagram.