Росія погрожує Україні і країнам-учасникам “Кримської платформи”: з’явилась реакція МЗС
Міністерство закордонних справ України закликає Російську Федерацію не займатися політичним булінгом, погрози на адресу України та інших держав-учасниць Кримської платформи є черговим проявом маргіналізації російської зовнішньої політики, яка триває.
Про це заявив речник МЗС України Олег Ніколенко, передає “Інтерфакс”.
“На рівні ООН дії РФ у Криму отримали чітке міжнародно-правове визначення – акт агресії. Жодного статусу в Криму, крім як держави-окупанта, Росія не має. Розмова про посягання на “територіальну цілісність Росії” – приклад викривленого сприйняття реальності. Злодій не набуває законного права власності на викрадену ним річ. Російські міжнародно визнані кордони давно відомі. До них не належать Крим і Севастополь”, – сказав речник.
Ніколенко зазначив, що затверджена РНБО України національна Стратегія та Кримська платформа, яка наразі створюється, покликані вивести зусилля з деокупації Криму на системний рівень.
“Рівень підтримки, яку наша країна отримує на етапі просування нового міжнародного формату, і зусилля, які докладає РФ для дискредитації цієї ініціативи, дають змогу говорити про правильність обраного шляху”, – наголосив він.
Раніше офіційний представник МЗС Росії Марія Захарова у коментарі заявила, що “всі зусилля Києва щодо повернення Криму є нелегітимними та не можуть сприйматися інакше, як загроза агресії проти двох суб’єктів Російської Федерації”.
“Ще раз нагадуємо, що розглядатимемо участь будь-яких країн та організацій у таких діях, включаючи ініціативу “Кримська платформа”, як недружній щодо Росії крок, як пряме посягання на її територіальну цілісність”, – зазначила вона.
Раніше стало відомо, що генсек НАТО може взяти участь у саміті “Кримської платформи”
Як відомо, Європейський парламент підтримав заснування “Кримської платформи” і закликав високопосадовців Євросоюзу та держави-члени ЄС надати цій ініціативі всю необхідну підтримку.
Нагадаємо, США закликали країни ООН до участі у “Кримській платформі”.
У МЗС повідомили, що за підсумками саміту “Кримської платформи” буде прийнята відповідна декларація щодо деокупації півострова.
Крім того, в МЗС України заявили, що до “Кримської платформи” долучать механізм Ради ООН з прав людини.