Росія нам повернула кораблі як докази вини наших моряків – Ємець про передачу захоплених суден
Україна не повинна була приймати захоплені у Керченській протоці військові судна, як “речові докази” у кримінальні справі російського суду, тому що є рішення Міжнародного трибуналу з морського права, який зобовязав їх повернути Україні без будь-яких умов.
Про це в ефірі “Прямого” розповів екснардеп та правозахисник Леонід Ємець.
Рішення російського суду є незаконним і ми його визнавати не маємо права. Ми могли і можемо регулюватися виключно рішення Міжнародного арбітражу з морського права, але на жаль приймаючи ці кораблі, ми виходили не з рішення міжнародного суду, а погодились їх прийняти в рамках російського суду. Я вважаю, що це є величезна помилка – це точно мають знати ті, хто ухвалюв рішення про прийом цих кораблів, як “речових доказів злочину” – заявив Ємець.
За словам політика, взявши ці судна “на відповідальне зберігання”, влада фактично визнала дії українських моряків в Керченській протоці злочинними.
Нагадаємо, речник МЗС Катерина Зеленко повідомила, що поки українські кораблі йдуть додому після російського полону, в Міністерстві закордонних справ заявляють про плани отримати з Росії компенсацію за їх захоплення.
Пресслужба ВМС України повідомила, що українські катери “Нікополь”, “Бердянськ” та буксир “Яни Капу” прямують додому.
Раніше у Міністерстві Закордонних Справ Росії підтвердили передачу Україні кораблів “Бердянськ”, “Нікополь” і “Яни Капу”, які були захоплені державою-агресором внаслідок провокації з боку РФ.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter , Telegram та Instagram.