Росія послала сигнал усьому світу “парадом” в окупованому Донецьку 9 травня – Цимбалюк
Журналіст УНІАН у Москві Роман Цимбалюк у короткому інтерв’ю ведучому “Прямого” Матвію Ганапольскому прокоментував зухвале використання російської військової техніки під час “параду” 9 травня у окупованому РФ Донецьку.
– Сьогодні вранці ти написав, що на параді в Донецьку їхала російська техніка і крокували російські військові.
Я сказав, що крокували люди в російській військовій формі. У такій формі, в якій ходить російська кадрова армія. Природно, у них нашивки інші, але нам від цього не легше. І, за великим рахунком, ви так дивуєтеся, коли російські держканали запрошують деяких бойовиків. Вони теж офіційно ходять в такій формі, і нікого це не бентежить. Коли я їм кажу, що які ж ви ополченці, якщо ви ходите у військовій формі сусідньої країни, то ви, напевно, колаборанти, – вони роблять вигляд, що мене не розуміють. А щодо того, що російська військова техніка. Я все-таки не прихильник теорії, що танки, гармати, системи залпового вогню і артилерію можна знайти в шахті.
– Якби я був ось цим Захарченко, то я б навпаки вдавав, що… Наприклад, пройшли б комбайни або пройшли б шахтарі з кайлами. Але показувати реальну, сучасну військову техніку, яка може з’явитися тільки з території РФ, – це підставляє миролюбну політику Володимира Путіна.
Це техніка, яка стоїть на озброєнні російської армії. Але тут така ситуація дуже своєрідна. Тому що, з одного боку, начебто, підставляє. Але, з іншого боку, якщо державне телебачення транслює парад так званий з окупованого Донецька, то, повірте, факт появи в прямому ефірі на телеканалі – це демонстрація на весь світ, що Росія не збирається йти з окупованих територій і сприймають цю територію як свою де -факто. Власне кажучи, додати до цього навіть нічого.
– А що для тебе це свято?
День перемоги над нацизмом. І зрозуміло, що це не просто день. І мій дід воював. Просто на сьогоднішній день 9 травня не може святкуватися разом з РФ. По-перше, навіть Олександр Лукашенко обурився, що де-не-то приватизує перемогу. Це перше. І друге. У 2014 році ось ця ось риторика використовувалася для того, щоб обґрунтувати вторгнення в Україну. І мені як онукові фронтовика не зрозуміло, хто дав право російським стріляти в таких хлопців, як я, які захищали нашу країну, і які говорять російською мовою.
Нагадаємо, секретар Ради національної безпеки та оборони України Олександр Турчинов звернувся до Служби безпеки України з проханням провести розслідування і додати до санкційного списку ЗМІ, які вели трансляцію так званого “військового параду” з окупованого Донецька.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter , Telegram та Instagram.