Розведення сил – це сигнал для Кремля про готовність України йти на поступки – Смолій
Готовність президента України Володимира Зеленського йти на поступки Кремлю заради зустрічі з російським колегою Володимиром Путіним у “Нормандському форматі”може призвести до капітуляції у війні з РФ.
Про це в ефірі “Прямого” заявив політолог Андрій Смолій.
“Попередні акції протесу не викликали ніякої реакції влади. Все одно Зеленський вчинив так, як він хотів і так, я було вигідно Кремлю. Тому, навряд сьогоднішні акції протесту змінять позицію влади, яка хоче за будь-яку ціну зустрітися з Путіним й отримати якийсь ефемерний “мир”, – сказав експерт.
Зокрема Смолій підкреслив, що зустріч у “Нормандському форматі”потрібна Україні, що й використовує Кремль для отримання від Зеленського поступок.
“Зустріч у “Нормандському форматі” потрібна, у першу чергу, українській владі, тоді як у Кремлі не дуже хочуть зустрічатися з президентом Зеленським до того часу, як всі вимоги російської сторони не будуть задоволені. І це розведення, а точніше відведення військ – це сигнал для Кремля, що Україна готова йти на поступки, хай навіть це буде шкодити національним інтересам України”, – зауважив політолог.
Смолій додав, що бажання президента Зеленського зустрітися зі своїм російським колегою може призвести до отримання Донбасом особливого статусу й визнання виборів на тимчасово окупованих територіях Донецької й Луганської областей.
“Під поступками я маю на увазі відведення в односторонньому порядку українських військ. Також поступкою може бути обговорення у “Нормандському форматі” законопроєкту про особливий статус Донбасу, що фактично є федералізацією України. І ще однією поступкою можуть бути вибори в ОРДЛО”, – відмітив експерт.
Смолій наголосив, що зустріч у “Нормандському форматі” може стати черговим провалом Зеленського й всієї України.
“Якщо Україна подасть Кремлю меседжі про те, що ми 100% будемо йти на ці поступки, то, звичайно, зустріч у “Нормандському форматі” відбудеться. Але річ у тім, що ця зустріч може стати ще одним провалом і капітуляцією України перед Росією. Адже РФ у будь-якому випадку буде тиснути на Зеленського, щоб отримати ще більше поступок від України”, – сказав політолог.
Ми на своїй землі: українці відреагували на розведення біля Золотого.
Раніше міністр закордонних справ України Вадим Пристайко заявив, що у вівторок процес розведення сил і засобів в Золотому (Луганська область) стартував.
В штабі ООС підтвердили, що о 12 годині 29 жовтня розпочався процес розведення сил з обох сторін (дзеркально) на ділянці у районі населеного пункту Золоте.
У ранковому зведенні штабу ООС йшлося про обстріли у Золотому-4 та Катеринівці.
2 жовтня у Станиці Луганській закінчився перший етап розведення військ.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter , Telegram та Instagram.