Ruxit: Пристайко ввів новий термін для позначення деокупації Донбасу
Міністр закордонних справ України Вадим Пристайко під час переговорів на полях зустрічі лідерів країн НАТО в Лондоні розповів про цілі керівництва країни щодо повернення окупованих територій Донбасу та висловив сподівання на допомогу союзників.
Про це повідомляє “Європейська правда”.
“Я навіть вигадав слово – Ruxit. Це не має відношення до Brexit. Ми хочемо, щоб Росія залишила Україну. Цього ми намагаємося досягти. А чи допоможуть нам зустрічі тут, ми подивимося. Сподіваємося на це”, – сказав Пристайко.
Він також пояснив, що президент Зеленський не приїхав у Лондон, оскільки формат зустрічі лідерів країн-учасниць НАТО не передбачає запрошення країн-партнерів.
“Ми не запрошені, тому що ми поки не є членами НАТО. Хочу нагадати, що ми загалом намагаємося стати частиною НАТО багато років, і попри те, що у нас йде війна, ми зберігаємо цей курс. Про це я хочу нагадати лідерам”, – зазначив глава МЗС України.
Our main expectation for #NormandySummit and any other formats is what I call #RUxit – we want Russiа and Russian forces to leave Ukraine.
— Vadym Prystaiko (@VPrystaiko) 3 декабря 2019 г.
Раніше Пристайко заявив, що альтернативою Мінським домовленостям може бути операція з підтримання миру, яка взагалі не передбачена мінським процесом, або третій варіант, якщо Рада Безпеки ООН заблокує це рішення.
Голова МЗС РФ Сергій Лавров заявив, зустріч президента України Володимира Зеленського з російським лідером Володимиром Путіним під час “нормандського саміту” в Парижі буде неформальною.
Раніше Зеленський запевнив, що має “план Б” у випадку, якщо переговори у Парижі не матимуть прогресу.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter , Telegram та Instagram.