Ситуація зі свободою слова в Україні погіршується – Княжицький
Нещодавні обшуки на українських телеканалах є дуже поганим симптомом, бо якщо на провладний канал може прийти правоохоронна державна структура, то що говорити про безпеку опозиційних ЗМІ.
Про це заявив народний депутат фракції “Європейської Солідарності” Микола Княжицький під час засідання комітету ВРУ з питань гуманітарної та інформаційної політики, повідомляє “Еспресо”.
За словами депутата, СБУ на засіданні комітету не пояснило причини обшуку журналістів.
“Справа порушена за незаконне придбання чи продаж засобів незаконного збору інформації. Жодних доказів того, що це робили саме ті журналісти, немає. Вилучені комп’ютери, на яких була зовсім інша інформація, якою користувалися журналісти. У рішенні суду вони взагалі трактуються, як звичайні громадяни, а не як журналісти, що суперечить взагалі українському законодавству і практиці Європейського суду з прав людини та європейським зобов’язанням України” – зазначив Княжицький.
Депутат впевнений, що стан свободи слова погіршується через позицію із багатьма висловами представників теперішньої української влади, силових органів. Саме тому дуже важлива позиція демократичних політиків, журналістів, громадського середовища, для того, щоб свобода слова, як одна з головних цінностей, була захищена.
Раніше Княжицький повідомляв, що Національна рада з питань телебачення і радіомовлення хоче заборонити радіо “Прямий FM”. Він назвав це ганебним і незаконним кроком.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.