США не обмежували Україну у збитті російських літаків – Білий дім
Представник Ради нацбезпеки Білого дому Джон Кірбі заявив, що США ніколи не обмежували Україну у застосуванні західної зброї для знищення російських літаків, навіть якщо ті перебували над територією Росії.
Про це він заявив під час брифінгу.
За його словами, українці мають право збивати ворожі літаки, які становлять загрозу, і роблять це з самого початку повномасштабної війни.
За його словами, українці мають право збивати ворожі літаки, які становлять загрозу, і роблять це з самого початку повномасштабної війни.
Кірбі також зазначив, що немає обмежень на збиття українцями ворожих літаків, незалежно від того, чи ці літаки перебувають у повітряному просторі України. Однак він не зміг підтвердити, чи застосовувала Україна американську зброю для атак на території Росії, пояснивши, що США не можуть відстежувати, у що саме українці стріляють щоденно. Він додав, що українці добре розуміють настанови, які їм були надані щодо застосування західної зброї.
Як повідомлялося раніше, федеральний уряд Німеччини дозволив Україні застосовувати надану нею зброю для ударів по військових цілях на території Росії, але в радіусі 40 км.
Водночас голова спеціального штабу допомоги Україні в Міноборони Німеччини генерал-майор Крістіан Фройдінг заявив, що в межах наданого Берліном дозволу на удари по РФ Україна може збивати авіацію окупантів у повітряному просторі Росії отриманою від Німеччини системою Patriot.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.