Статус УБД отримають понад 3 тисячі бійців добровольчих батальйонів
Статус учасника бойових дій антитерористичної операції отримають 3 тисячі учасників добровольчих формувань “Добровольчий український корпус”, “Українська добровольча армія” і батальйону “ОУН”.
Про це повідомила міністр у справах ветеранів Оксана Коляда і координатор Служби соціального захисту добровольців Анастасія Римар.
“Ухвалення законопроекту 2045-1 надасть можливість понад 3 тисячам ветеранів-добровольців отримати в майбутньому всі соціальні гарантії, які є в Україні для ветеранів”, – зазначила міністр.
За словами Римар, норми закону будуть поширюватися на добровольчі формування, які не ввійшли в офіційні структури, яких на сьогодні три: Добровольчий український корпус, Українська добровольча армія і батальйон “ОУН”.
Для отримання статусу учасника бойових дій добровольцю необхідно буде подати три свідоцтва від бійців, які вже мають такий статус або інвалідів війни – тих, хто був у складі офіційних формувань і можуть підтвердити і нотаріально завірити безпосередню участь даного добровольця в бойових діях в районі проведення АТО.
Нагадаємо, сьогодні, 4 грудня Верховна Рада ухвалила, який дозволяє отримати статус учасника бойових дій членам добровольчих батальйонів.
Згідно із законопроектом, держава гарантує право на статус ветерана війни для тих, хто в складі добробатов, що не увійшли до ВСУ, МВС, Нацгвардії та інших органів, брав участь в АТО на протязі не менше 30 днів.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.