Таджикистан обстріляв з мінометів та кулеметів прикордонну зону Киргизстану
Фото: knews.kg
Прикордонні війська і спецназ МВС Таджикистану о 14:00 29 квітня почали масовий обстріл, в тому числі з мінометів, кулеметів і автоматів водозабору “Головний”, розташованого в селі Кок-Таш Баткенського району Киргизстану.
Про це повідомили в пресслужбі ДКНБ КР, передає “Новини Киргизстану“.
За даними відомства, на місці перебуває перший заступник голови – директор ПС ДКНБ КР Шаршеєв Уларбек Зарликовіч, який координує ситуацію і вживає заходів з локалізації збройного прикордонного конфлікту, спровокованого таджицькими прикордонниками.
Ситуація на кордоні Киргизстану та Таджикистану загострилася 28 квітня після того, як громадяни РТ почали встановлювати камери відеоспостереження на водозаборі в селі Кок-Таш Баткенського району. В результаті спільної перепалки жителі двох країн почали кидати один в одного камінням. Потім таджицька сторона почала обстрілювати автомобілі громадян Киргизстану, які проїзджали повз, з мисливських рушниць.
В результаті конфлікту постраждали 8 громадян Киргизстану, один з них отримав вогнепальне поранення в око. Ситуація на кордоні оцінюється як загострена.
Нагадаємо, на виборах президента Таджикистану переміг чинний президент Емомалі Рахмон, набравши понад 90% голосів виборців.