Суспільство

Тільки уряд Тимошенко дозволив собі витратити кредит МВФ на соціалку – Жебрівський

Тільки уряд Тимошенко дозволив собі витратити кредит МВФ на соціалку – Жебрівський

Єдиний український уряд, який дозволив собі витратити кошти Міжнародного валютного фонду на соціальні видатки це Кабінет Міністрів України Юлії Тимошенко у 2008 році.

Про це заявив у ток-шоу “Ехо України” на телеканалі “Прямий” аудитор Національного антикорупційного бюро України, екс-голова Донецької обласної військово-цивільної адміністрації Павло Жебрівський.

– Що ви думаєте про стан передвиборчої кампанії зараз?

Вона ще не вступила в гарячу фазу. Сьогодні є притирка. Дехто визначається, хто ж він такий, під яким гаслом іти на вибори. Дехто вже визначився. Поки що тільки розгортаються штаби. Найактивніша фаза буде, починаючи, коли ми відсвяткуємо Водохреще. І тоді вже буде найактивніша фаза.

А зараз фактично буде “засвітка”, будуть якісь поїздки, будуть якісь вкиди в засоби масової інформації. З 19 грудня по 19, а то й 22 січня фактично є мертвий сезон політичний в Україні. І через це залишилося до цього часу півтора місяці. Фактично розгортати штаби – бо це достатньо великі кошти потрібно на утримання цих штабів – особливо ніхто не буде. Будуть білборди, засоби масової інформації і поїздки.

Я думаю, що очікування когось, месії – це в архетипу українства: що хтось прийде і розкаже щось інше. Я думаю, що очікують, хто ж в кінці-кінців входити в той перелік. Друге питання: люди очікують все-таки не просто “Выбери меня, выбери меня. Птица счастья завтрашнего дня”, а те, що ж запропонують ці люди, який порядок денний на наступних п’ять років, по яким буде жити країна.

– Що можна запропонувати? До війни у нас було дві дороги – Росія і Захід. Залишилася у нас одна дорога.

Не зовсім. У нас є партія “За життя”, у нас є інші – партія так званого миру, – які йдуть у фарватері російської політики. Вони публічно не говорять про це все. Але все-таки сьогодні є деякий політичний тренд… Ви ж подивіться на ток-шоу. Коли ти їх слухаєш: з Росією треба помиритися, в Україні йде громадянська війна. Це наші політики, які представляють ті чи інші політичні течії. І сказати, що повністю зліквідований проросійський вектор політики, я не можу. Друге питання – що він приглушений. Але це не значить, що він відсутній.

Про зловживання з коштами МВФ в часи Тимошенко-Януковича

– Це неймовірна інтрига – мільярди доларів зникли. І я питаю депутатів: а де у вас правоохоронна комісія, чому ви не відкриєте слідство, куди ділися ці гроші?

Таке провадження є, неначе воно є в ГПУ. І там частково військова прокуратура займається різними епізодами. Але системно всіх цих речей немає.

На початку цього року Краматорський міський суд конфіскував порядка, по-моєму, 3 мільярдів доларів… Боюсь помилитися. Яким чином робили? Брали кредит в “Ексімбанку”, потім за цей кредит під другу заставу виводили гроші, під цей кредит купляли облігації внутрішньої державної позики. На це все було накладено арешт, і це, на жаль, поки що єдині суми, які були конфісковані з тих розграбованих 36 мільярдів, про які багато так говорять політики. Більше про конфіскацію якихось інших фінансових ресурсів я не чув.

Хочу наголосити, що кредит МВФ, який видається, насправді ніколи не тратився, і це одна з умов МВФ, на бюджет проїдання. Вони зараховувалися у скарбницю Національного банку, в золотовалютні запаси. Але єдиний раз, коли дозволив МВФ тоді 3 чи 5 мільярдів доларів потратити на соціальні видатки – це було в 2008 році, коли Юлія Володимирівна була прем’єром. І тоді насправді була фінансова криза всесвітня. І тоді єдиний раз було відступлено від правил, коли дозволили ці кошти пустити в центральний бюджет.

Раніше “Прямий” повідомляв, що в Україні багато політиків не стільки думають про сутність своїх зустрічей, а більше – про картинку і лідер “Батьківщини” Юлія Тимошенко не виключення.

Також слідкуйте за “Прямим” у FacebookTwitter Telegram та Instagram.