Новини

Традиційний символ Різдва: у Львові встановили чотириметрового дідуха

Традиційний символ Різдва: у Львові встановили чотириметрового дідуха

У центрі Львова встановили чотириметровий дідух — обжинковий сніп, зроблений з пшениці й жита та прикрашений кольоровими стрічками.

Про це повідомляє Радіо Свобода.

“Львів’яни трішки змінили традицію. Щороку обжинковий сніп по святах спалювали, а ми не можемо, бо створена основа народними майстрами, а оновлюється працівниками музею народної архітектури і побуту. Тому ми зберігаємо цей дідух якомога довше. Косичка, якою заплетений дідух, має понад 20 метрів, щоб він був міцним. Снопи кріпляться старим методом — на деревину”, – розповіла учасниця акції з винесення дідуха Тетяна Пилипець.

“Для українців дідух є символом достатку і надії на те, що Господь й надалі буде прихильним до нас”, — наголосив отець Української греко-католицької церкви Михайло Білецький.

Винесенням Різдвяного дідуха у Львові розпочинаються численні святкові та благодійні заходи, зокрема запланована хода звіздарів, коляда, різдвяні сніданки для людей у потребі.

Як відомо, 6 січня віряни православної та греко-католицької церкви мають Святвечір, а 7 січня, за старим юліанським календарем, Різдво.

Також слідкуйте за “Прямим” у FacebookTwitter Telegram та Instagram.