Це програш європейської інституції, яка сама віддала свої повноваження: Береза про рішення ПАРЄ
Рішення Парламентської Асамблеї Ради Європи, яке дозволить повернення російської делегації – це програш європейської інституції, яка сама віддала свої повноваження і можливості впливати на країну для захисту прав людини.
Так прокоментував “Прямому” рішення ПАРЄ народний позафракційний депутат Борислав Береза.
“Перше, що хочу сказати, що це перемогли не тільки гроші. Переміг також прагматизм цих країн, які самі могли потрапити під санкції. І розуміючи, що відбувається, вони підтримали не повернення Росії, а майбутнє унеможливлення накласти санкції на жодну делегацію. Так, зараз вони можуть порушувати права людини, зараз вони можуть порушувати права будь-кого, громадські права… Вони можуть переслідувати людину по гендеру, по сексуальній орієнтації і за це нічого не буде. Європа самостійно відмовилась від права накладання санкцій в ПАРЄ”, – сказав Береза.
Він нагадав, що на засіданні Ради Європи Роджер Гейл сказав, що не можна дозволити перетворити ПАРЄ в ще одне ОБСЄ, бо для Європи це забагато – два не функціонуючих органи.
“На жаль, перемогли саме ті, хто хотів отримати гроші, хотів позбутися санкцій, і ті, хто вірять, що можна запросити Росію в сесійну залу і там домовитися. На жаль, і такі наївні теж є. Тому я можу сказати, що це не перемога когось, а програш європейської інституції, яка сама віддала свої повноваження і можливості впливати на країну для захисту прав людини… Хочу, щоб всі зрозуміли, що можливий демарш – це позиція для самої ПАРЄ, щоб вони побачили, що відбувається. Бо вони дуже боляче реагують на якісь публічні заяви, виходи або якісь дії. І якщо ми проковтнемо і не відреагуємо, тоді вони будуть вважати, що переконали нас і все вірно зробили. Європейцям потрібно доводити, що вони не праві і на практиці показувати, що це був хибний крок”, – додав Береза.
Він пояснив, що тепер українська делегація піде до сесійної зали, де буде челенджувати, опротестовувати повноваження російської делегації згідно регламенту.
“Після цього повноваження Росії будуть розглядатися на двох Комітетах. І після того, як вони зроблять висновки, українська делегація буде реагувати. Тому що у ПАРЄ все ще є можливість накласти санкції на Росію через Комітет”, – завершив Береза.
Зазначимо, що на сторінці у Facebook нардеп Борислав Береза зазначив, що українська делегація зробила усе можливе, але ворота пекла прочинилися і рашистські демони рванули до ПАРЄ.
“Доповідь Петри де Суттер проголосована. 118 за, 62 проти, 10 утрималися. Ми зробили все можливе і неможливе. Але ворота пекла прочинилися і рашистські демони рванули до ПАРЄ. Уже сьогодні росіяни подадуть свої повноваження на затвердження Асамблеєю. Ми їх оскаржимо. Але знаючи настрій Комітету Міністрів Ради Європи та керівництва ПАРЄ, можна припустити, що росіяни відіб’ются. Тому моя думка про те, що мені нема чого робити в одному залі з нечистю у якій руки по лікоть в українській крові, залишається незмінною”, – написав Береза.
Нагадаємо, п’ятий президент України Петро Порошенко заявив, що рішення Парламентської Асамблеї Ради Європи, яке запускає механізм повернення російської делегації, є потужним викликом для України.
Читайте також: Повернення Росії до ПАРЄ: асамблея відхилила правки української делегації.
Українська делегація у ПАРЄ подала понад 226 правок до резолюції у так звану “російську доповідь” у асамблеї.
Повідомлялось, що українська делегація у Парламентській асамблеї Ради Європи повідомила про негідну поведінку та порушення президентом ПАРЄ норм регламенту.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter , Telegram та Instagram.