Після переговорів з маріонетками Москви впливати на дії Росії можливостей немає – Тука
На досвіді Молдови можна побачити, що якщо погодитись на прямі переговори з маріонетками Москви, Росія перестає бути стороною конфлікту.
Про це на “Прямому” повідомив заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб України Георгій Тука.
“Ці спроби (налагодження прямих переговорів України з представниками “Л/ДНР” – ред.) відбувалися з самого початку війни на Сході нашої держави. Головна мета – це фактично повторення ситуації у так званій Придністровській Молдавській республіці”, – сказав він.
Тука повідомив, що зустрічаючись із віце-прем’єром Молдови вперше почув відверту тезу з боку офіційної влади країни про те, що найбільшою стратегічною помилкою була згода Кишиніва піти на прямі переговори з маріонетками.
“Що відбувається після того, як починаються прямі переговори? Росія робить крок у сторону. З того моменту вона вже не є стороною конфлікту, вона не несе за розвиток подій будь-якої відповідальності. По-друге, вона з-за лаштунків контролює будь-які дії маріонеткових утворень, які створені на неконотрольованих урядами територіях.
Поза тим, залишається не стороною переговорчого процесу. Таким чином, вона фактично керує цим процесом, але залишаючись залаштунками. І якимось чином впливати на дії або бездіяльність Російської Федерації з того самого моменту вже можливостей немає”, – зазначив він.
Нагадаємо, Ірина Геращенко заявила, що Україна не вестиме жодних прямих переговорів з представниками так званих “республік” з окупованого Росією Донбасу.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter , Telegram та Instagram.