Політика

У МЗС назвали умови для участі РФ у “Кримській платформі”

У МЗС назвали умови для участі РФ у “Кримській платформі”

Київ готовий допустити Російську Федерації до участі у Кримській платформі, якщо Москва продемонструє конструктивний підхід і готовність разом зі міжнародною спільнотою сідати опрацьовувати формат деокупації півострова.

Крім того, раніше Україна планувала запросити РФ до участі у Кримській платформі, щоб Кремль відповів ряд запитань, які в України накопичилися за вісім років як до країни-окупанта. Про це у коментарі виданню Укрінформ заявила перша заступниця міністра закордонних справ Еміне Джапарова.

Вона зазначила, що раніше у РФ не давали категоричної відмови щодо учасні у Кримській платформі, але зараз риторика кардинально змінилась.

Джапарова підкреслила, що протягом останніх декількох місяців російські речники на різних міжнародних майданчиках почали просувати тезу, щодо загрози, яку Кримська платформа представляє для територіальній цілісності і безпеки Російської Федерації. Представники РФ підкреслили, що саме у такому контексті Москва ставитиметься до тих країн, які приєднаються до цієї ініціативи, яку вони називають “провокативною”.

“Тобто наша початкова логіка (щодо запрошення Росії до участі у Кримській платформі – ред.) розбилася об висловлювання і офіційних, і неофіційних представників Російської Федерації, тому зараз ми не бачимо у цьому доцільності”, – заважила Джапарова.

Водночас представниця МЗС наголосила, що в результаті зміни політики РФ Україна може переглянути своє рішення.

“Однак ще є два місяці, будемо дивитися. Якщо Російська Федерація продемонструє конструктивний підхід і готовність брати на себе відповідальність за весь спектр наслідків окупації і разом зі світовою спільнотою сідати і опрацьовувати формат деокупації і відновлення статус-кво до 2014 року, а фактично повернення в річище міжнародного права і порядку, – most welcome”, – резюмувала Джапарова.

“Ми будемо дуже раді бачити Російську Федерацію на найвищому рівні на Кримській платформі”, – сказала заступниця міністра закордонних справ.

Нагадаємо, саміт “Кримської платформи”, у якому запланована участь лідерів іноземних держав, відбудеться 23 серпня 2021 року.

Раніше у МЗС повідомили, що за підсумками саміту “Кримської платформи” буде прийнята відповідна декларація щодо деокупації півострова.

Раніше  Україна запросила до участі в Кримській платформі країн-членів НАТО та країни Європейського Союзу. 

Крім того, в МЗС України заявили, що до Кримської платформи долучать механізм Ради ООН з прав людини. 

Також слідкуйте за “Прямим” у FacebookTwitter, Telegram та Instagram.