У новій Верховній Раді буде набагато більше жінок – Геращенко
Перший заступник голови Верховної Ради Ірина Геращенко заявила, що у новій Верховній Раді буде набагато більше жінок.
Про це вона написала на сторінці в Facebook.
“Ну, й про важливий тренд, про який я говорила на всіх передвиборчих ефірах. В новій ВР буде набагато більше жінок. Якщо в 8 скликання жінки – депутатки складали ледь 12 відсотків, зараз – більше 20. За списками партії висунули майже 30%, на мажормиарці жінкам традиційно важче бороти гроші і адмінресур, але й тут результати з точки зору гендерного балансу кращі, аніж в 2014”, – написала Геращенко.
Геращенко наголосила, що в останній програмі “Право на владу” вона мала дискусію в студії щодо того, в якій фракції буде найбільше жінок.
“Наполягала, що саме в ЄС (заява базувалася на 2 опитуваннях, з яких почалася програма, й згідно яких до ВР проходило 4 політсили). Й була здивована заявами ведучих і “Слово і діло”, що, мовляв, треба говорити про весь список, а не про “міфічну прохідну частину”. Та ні, друзі, треба говорити саме про прохідну частину, адже раніше партії записували жінок – політиків в кінець списку. Зараз тенденція змінилася – й жінки присутні у кожній п‘ятірці”, – йдеться в дописі Ірини Геращенко.
Вона зауважила, що партії “Голос”, ЄС, СН демонструють європейські підходи до гендерного балансу списків.
“В Батьківщині і ОПЗЖ ситуація трохи гірша. Але в цілому рухаємося правильним курсом бодай в цьому питанні і я дуже дякую МФО “Рівні можливості”, Марії Іоновій, Олені Кондратюк, Світлані Войцеховській, Альоні Бабак за велику просвітницьку роботу. Впевнена, в новій раді МФО також працюватиме успішно!
Ми сперечалися на цукерки. Редакції доводили, що найбільше жінок в партії Ляшка і Опоблок ці (сам Опоблок тому здивувався в ефірі). Але якщо в Голосі буде в процентному відношенні більше жінок, ніж в ЄС, звичайно, передам цукерки редакціям”, – повідомила Геращенко.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter , Telegram та Instagram.