У Раді планують знизити ставки на розмитнення “євроблях”
У Верховній Раді розглядають можливість зміни ставок для розмитнення автомобілів.
Про це в інтерв’ю НВ заявила глава комітету питань податкової та митної політики Ніна Южаніна.
“Зараз ми схиляємося до того, щоб надати можливість розмитнити автомобілі за новими ставками”, – розповіла вона.
За словами Южаніної, нові ставки розраховані таким чином, щоб вони захищали країну від екологічної шкоди, якої завдають старі автомобілі.
“Ставки будуть знижені. Зараз на новий автомобіль з об’ємом двигуна в 1,6 тис куб см акциз становить €427, віком до п’яти років — €2629, понад п’ять років — €3906”, – сказала вона.
“За моєю шкалою, за новий автомобіль з таким об’ємом двигуна потрібно буде заплатити €150, до п’яти років (Євро-5) — €300, 2005-2009 роки випуску (Євро-4) — €750, 2000-2004 роки (Євро-3) — €1500”, – пояснила Южаніна.
При цьому за автомобілі стандарту Євро-2 доведеться заплатити €7500, додала Южаніна.
“Тут акциз буде виконувати регулюючу функцію, щоб обмежити ввезення таких автомобілів в Україну”, – резюмувала вона.
Як повідомила “Прямому” голова Державної регуляторної служби України Ксенія Ляпіна, держава має легалізувати ввезення в Україну вживаних авто з дешевого сегменту.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter , Telegram та Instagram.