Новини

Цього року буде новий виток ескалації – Гай про вплив Росії на УПЦ МП

Цього року буде новий виток ескалації – Гай про вплив Росії на УПЦ МП

У цьому році буде новий виток ескалації, тому що вплив російських спецслужб, особливо в питанні церкви, зараз збільшився в рази.

Таку думку в ефірі “Прямого” висловив волонтер, голова Благодійного фонду “Мир і КО” Мирослав Гай.

“Я думаю, що нас в цьому році буде чекати новий виток ескалації. І тут в мене порада для української громади: не важливо, чи Московського патріархату, чи Української православної церкви. Головне – пам’ятайте, що православна церква і взагалі церква та християнство – це більше про любов. І якщо ви бачите, що роздувається ворожнеча, десять разів подумайте перед тим, як піддаватися на такі провокації. І все у нас буде добре”, – сказав Гай.

Він нагадав, що коли стояло питання дуже гостро з церквами на Закарпатті, де є села, де може бути п’ять конфесій: і греко-католики, і католики, і православні, і Московський патріархат, – вони це питання мирно вирішували.

“Навіть будівництвом нових церков, на які скидалася грошима вся громада. І кожна церква мала свій приход… Українці завжди давали собі раду навіть в таких тендітних, таких складних питаннях. Але це буде робити все складніше, тому що вплив російських спецслужб, особливо в питанні церкви, зараз збільшився в рази”, – додав Гай.

Раніше п’ятий президент України Петро Порошенко привітав українців з річницею вручення Томосу про автокефалію Православної церкви України. 

Про перший рік церковної незалежності та майбутні выклики дивіться марафон “Один рік Томосу: що далі?” на “Прямому”.

Читайте також: Митрополит Київський і всієї України Епіфаній у річницю отримання Томосу про автокефалію Православної церкви України закликав полишити у минулому те, що розділяє, і працювати разом на благо Православ’я та України як єдина помісна Українська Православна Церква.

Також слідкуйте за “Прямим” у FacebookTwitter Telegram та Instagram.