У Євросоюзі зреагували на розстріли українських військових
Фото: Reuters
Європейський Союз рішуче засудив розстріли українських військовополонених російськими силами.
Про це повідомили в Дипломатичній службі ЄС.
За даними Дипломатичної служби ЄС, з початку повномасштабного вторгнення щонайменше 177 українських полонених загинули в російському полоні.
У заяві наголошено, що ці дії є черговим прикладом жорстокого поводження з боку Росії. Особливо засуджується той факт, що російські громадські діячі публічно закликають до подібних злочинів. Управління ООН з прав людини також підтвердило, що росіяни застосовують тортури до полонених, включно з сексуальним насильством.
ЄС акцентують потребу у притягненні до відповідальності всіх виконавців і пособників цих воєнних злочинів.
Відомо, що російські окупанти вивезли в поле та розстріляли 16 українських військових, які здавались у полон.
Також в Офісі Генерального прокурора повідомили, що 3 вересня російські військові розстріляли трьох українських військовополонених на Торецькому напрямку.
До слова, генеральний прокурор Андрій Костін повідомив, що на Донеччині російські командири дали наказ вбити українських військових замість того, щоб взяти їх у полон, одному з українських військовослужбовців відрізали голову.
Раніше, генпрокурор Андрій Костін повідомив, що за час повномасштабної війни окупанти стратили щонайменше 61 українського військовополоненого, про підозри повідомлено чотирьом росіянам.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.