Угорщина заперечила звернення до Росії щодо захисту нацменшин в Україні
Державні Збори Угорщини не зверталися до Російської Федерації з проханням об’єднати зусилля щодо “захисту прав мовних меншин” в Україні.
Про це заявила речниця Міністерства зовнішніх справ України Катерина Зеленко.
Вона повідомила, що українське посольство в Будапешті звернулося до угорської сторони для перевірки зазначеної інформації.
“З огляду на те, що Державні Збори Угорщини не ухвалювали таких заяв, вони ані усно, ані письмово не могли передавати таку інформацію в ході угорсько-російських переговорів на рівні парламентів”, – йдеться в повідомленні.
В МЗС наголошують, що Україна та Угорщина є країнами-партнерами, які здатні самостійно, шляхом діалогу і консультацій знайти рішення для всіх питань, в тому числі і тих, щодо яких маємо різні підходи.
“Віримо, що Угорщина, яка як член ЄС і НАТО нас підтримує в протидії російській агресії, не укладатиме альянсів з агресором проти України і також відреагує на появу цієї інформації”, – йдеться в заяві.
Раніше “Прямий” повідомляв, що парламент Угорщини направив Державній Думі Російської Федерації звернення з проханням об’єднати зусилля щодо “захист прав мовних меншин” в Україні.
Народний депутат фракції “Європейська Солідарність” Іванна Климпуш-Цинцадзе повідомила, що завдяки лазівці у тексті спільної декларації комісії Україна-НАТО Угорщина має можливість шантажувати Україну, а також країни НАТО щодо євроатлантичної інтеграції України.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter , Telegram та Instagram.