УІНП ініціює визнання геноциду вірмен, греків і болгар у Криму
Інститут національної пам’яті має намір ініціювати визнання Україною депортації вірмен, греків і болгар з Кримського півострова геноцидом цих народів.
Про це повідомив директор УІНП Антон Дробович в ефірі YouTube-каналу ISLND TV.
Він нагадав, що в 2015 році український парламент визнав депортацію кримських татар 1944 року геноцидом кримськотатарського народу.
“Але тільки в 2015 році після анексії Криму. Дивний збіг. При цьому до цих пір не визнаний геноцид вірмен, болгар і греків, яких також депортували з Криму”, – заявив Дробович.
Новий директор УІНП зазначив, що він планує зайнятися цим напрямком і вважає дивним, що Україна досі цього не зробила.
“Це теж декомунізація. Це наші вірмени, наші греки, наші болгари, наші татари і наші євреї. Вони загинули через тоталітарних режимів”, – резюмував він.
Нагадаємо, раніше у парламенті Німеччини відмовились юридично визнати Голодомор геноцидом українського народу.
13 грудня Сенат США одноголосно ухвалив історичну резолюцію, яка визнає геноцидом масові вбивства вірмен століття тому.
У відповідь президент Туреччини Реджеп Тайіп Ердоган заявив, що турецький парламент може прийняти резолюцію про геноцид індіанців при колонізації Америки.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter , Telegram та Instagram.