Україна не планувала захоплювати Курську АЕС – Зеленський
Фото: пресслужба Курської АЕС
Президент України Володимир Зеленський заявив, що Україна ніколи не мала намірів захоплювати Курську атомну електростанцію, оскільки такі дії уподібнили б її до Росії.
Про це президент Володимир Зеленський заявив в інтерв’ю представникам ЗМІ країн Північної Європи.
Він наголосив, що попри можливості, Україна не захоплює критичну інфраструктуру інших країн так, як це зробила Росія із Запорізькою АЕС.
Зеленський пояснив, що операція в Курській області була відповіддю на російські обстріли північних регіонів України, зокрема Харківської області. Він зазначив, що Росія оголошувала про намір створити “буферну зону” на Харківщині, і Україна діяла, аби забезпечити захист цивільних об’єктів, таких як лікарні, школи та дитячі садки, від російських атак.
Він також додав, що вторгнення в Курську область та захоплення деяких територій змусило Росію перекинути свої сили з Харківського напрямку на північ. Однак Зеленський визнав, що цього недостатньо для повного зупинення просування російських військ.
Раніше, президент країни-агресорки Володимир Путін звинуватив українських військових у спробі завдати ударів по Курській АЕС у ніч проти 22 серпня.
Нагадаємо, російська влада заявила, що Збройні сили України наближаються до Курської АЕС, а бої точаться “за кілька десятків кілометрів” від міста Курчатов, де розташована станція, що живить енергією 19 регіонів Центрального федерального округу
Як повідомлялося, найвище керівництво РФ запустило інформаційну кампанію, спрямовану на виправдання невдач у Курській області, зокрема на думку Кремля, збереження ініціативи на сході України значно важливіше.
До слова, заяви західних союзників свідчать про те, що наступ у Курській області підвищив лояльність до України та продовжив руйнування міфів і стереотипів про російську владу, зокрема у питанні ядерних загроз.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.