Україна отримає 14 мільйонів євро від Норвегії: на що спрямують кошти
Норвегія планує виділити у 2025 році 164 мільйони норвезьких крон (близько 14 млн євро) на підтримку зусиль з розмінування України, зокрема, з використанням собак-міношукачів.
Про це повідомляє норвезький уряд.
У Ромнах норвезька організація Norsk Folkehjelp та Державна служба України з надзвичайних ситуацій (ДСНС) створили тренувальну базу для собак-саперів та кінологів.
Починаючи з 2022 року, тренувальний центр професіоналізував і систематизував роботу із забезпечення собак і кінологів найкращими умовами для участі в розмінуванні. У грудні норвезький уряд оголосив, що підтримка роботи Norsk Folkehjelp в Україні буде збільшена на 164 мільйони норвезьких крон на 2025 рік.
“Міни не роблять різниці між комбатантами та цивільними особами. Очищення від мін та вибухонебезпечних предметів рятує життя тут і зараз, але це також рятує майбутні покоління від каліцтва та загибелі цивільного населення.
Norsk Folkehjelp має багаторічний досвід у розмінуванні, і їхні зусилля є важливим внеском у забезпечення безпечного майбутнього для українського народу” – заявив міністр закордонних справ Норвегії Еспен Барт Ейде.
В уряді Норвегії зазначили, що Norsk Folkehjelp стала одним із 69 сертифікованих міжнародних партнерів, які надають допомогу в розмінуванні. Зусилля Norsk Folkehjelp включають підготовку 14 мінно-розшукових собак та розвиток українського потенціалу у сфері розмінування за допомогою собак.
Нагадаємо, Норвегія виділила пакет підтримки України на суму 232 млн доларів (близько 2,6 мільярда норвезьких крон) на фінансування військового обладнання.
Як повідомлялося, Норвегія ухвалила рішення про підтримку України на 2025 рік, так Києву передадуть допомогу на щонайменше 35 мільярдів норвезьких крон (близько 3,16 млрд доларів).
До слова, Норвегія долучиться до “данського формату” підтримки — прямого фінансування виробництва озброєння й техніки в Україні.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.