Україна ще на два тижні залишилась у “зеленому списку” Євросоюзу
Фото: Reuters
Європейський Союз залишив Україну у списку держав та територій, з якими національним урядам країн ЄС рекомендовано поступово скасовувати обмеження на подорожі в умовах пандемії.
Про це повідомляє пресцентр Європейської Ради. Там пояснили, що Брюссель вчергове переглянув так званий “зелений список” і додав до нього ще чотири країни світу.
“Відповідно до рекомендацій щодо поступового скасування тимчасових обмежень на несуттєві подорожі до Євросоюзу, Рада ЄС оновила перелік країн, спеціальних адміністративних регіонів та територіальних утворень, для яких обмеження на подорожі мають бути скасовані. Зокрема, до цього списку додано Аргентину, Колумбію, Намібію та Перу”, – резюмують у відомстві.
Зазначимо, що наразі у списку 20 країн, включаючи Україну. Київ залишиться у “зеленому” списку ще як мінімум два тижні до наступного перегляду.
Критерії для визначення третіх країн, для яких потрібно скасувати обмеження на поїздки, були оновлені 20 травня. Вони охоплюють епідеміологічну ситуацію та загальну відповідь на COVID-19, а також надійність доступної інформації та джерел даних. Україна за формальними критеріями вже не відповідає нормам, встановленим європейським законодавством про безперешкодний в’їзд.
У пресцентрі Ради пояснили, що на основі критеріїв та умов, що визначені в рекомендаціях ЄС, з 28 жовтня країни-члени мають поступово скасовувати обмеження на зовнішніх кордонах для громадян таких держав: Аргентина, Австралія, Бахрейн, Канада, Чилі, Колумбія, Йорданія, Кувейт, Намібія, Нова Зеландія, Перу, Катар, Руанда, Саудівська Аравія, Сінгапур, Південна Корея, Україна, Об’єднані Арабські Емірати, Уругвай, Китай (за умови взаємності).
До того ж обмеження на подорожі мають також поступово скасовуватися для спеціальних адміністративних регіонів Китаю: Гонконгу та Макао. До таких територій на особливих умовах віднесено також Тайвань.
Як відомо, станом на 28 жовтня 2021 року зафіксували 26 071 новий випадок COVID-19 в Україні. Зокрема, захворіли 1830 дітей та 477 медпрацівників. Згідно з даними МОЗ, за добу від ускладнень коронавірусу померло 576 пацієнтів.
Нагадаємо, що київська влада прийняла рішення посилити карантинні обмеження в столиці через погіршення ситуації з коронавірусом. Зокрема, з 1 листопада у столиці посилять карантинні обмеження.
Як відомо, після початку нової хвилі коронавірусу карантин в Україні посилили в Тернополі, Харкові й Одеській області. Згодом про посилення карантину заявили у Запорізькій області, Києві та Львові.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.