Політика

Україна в ООН: з початку окупації Крим покинули 45 тисяч осіб

Україна в ООН: з початку окупації Крим покинули 45 тисяч осіб

За період окупації Криму Російською Федерацією  з півострова виїхало 45 тисяч осіб. 

Про це представляючи проєкт резолюції про ситуацію з правами людини в Криму і Севастополі в Третьому комітеті Генасамблеї заявив постійний представник України при ООН Сергій Кислиця.

Він зауважив, що Росія майже повністю знищила Православну Церкви України на території півострова та продовжує залякувати кримськотатарських мусульман.

Дипломат зазначив, що проєкт резолюції наголошує, що люди на окупованій території опинилися у безнадійній ситуації. Системні репресії, вибіркові затримання, переслідування, позасудові страти та тортури перетворилися на щоденну реальність у Криму.

“Все це є лише частиною похмурої картини, що колись була гостинним українським півостровом. За підрахунками, 45 тисяч осіб вже залишили Крим, а держава-окупант переміщує до Криму власне населення всупереч Женевським конвенціям і протоколам”, – зауважив Кислиця.

Зазначається, що офіційної реакції на висловлювання українського дипломата і щодо даних його доповіді немає.

Нагадаємо, ООН прийняло нову резолюцію щодо ситуації в окупованому Криму.

Раніше, Україна закликала посилити тиск на Росію задля звільнення журналістів у Криму.

Також Міністерство закордонних справ України запросило Францію до участі в роботі міжнародної платформи з деокупації Криму.

Крім того, Кулеба запросив Польщу долучитися до участі в майбутній міжнародній платформі щодо деокупації анексованого Росією Криму та стати одним із лідерів цього процесу.

Нагадаємо, прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що Україна хоче бачити учасниками нової платформи по деокупації Криму Сполучені Штати Америки та Великобританію, а також Францію та Німеччину.

Також слідкуйте за “Прямим” у FacebookTwitterTelegram та Instagram.