Україна звільнила з полону 52 людини
Україна 29 жовтня під час обміну полоненими повернула додому ще 52 людей, зокрема азовців, воїнів ЗСУ, прикордонників і цивільних.
Про це повідомив голова Офісу президента Андрій Єрмак у телеграмі.
Серед звільнених українців є офіцери, медики, сержанти, солдати. Обміняли 12 нацгвардійців, зокрема двоє азовців, 18 морпіхів, восьмеро прикордонників, де’ятеро тероборонівців, троє воїнів ЗСУ та двоє цивільних.
![]()
Додому повертаються захисники Азовсталі та Маріполя. Зокрема, обміняли начальника хірургічного відділення військового шпиталю Маріуполя, який був на заводі, а також молодого військового хірурга 65-го військового мобільного шпиталю. Крім того, визволили морпіха, чия дружина нещодавно теж повернулася з рсійського полону. Також обміняли добровольця з Маріуполя на прізвище Москва та моряка, який захищав Зміїний, і деяких військових, котрих узяли в полон у Чорнобильській зоні.”Ми не зупиняємося і продовжуємо виконувати завдання президента “повернути додому всіх українців”. Дякую Координаційному штабу з питань поводження із військовополоненими. У нас ще багато роботи, але маємо важливий результат – наші вдома. Повернемо всіх”, – наголосив Андрій Єрмак.
Координаційний штаб із питань поводження з військовополоненими повідомив у телеграмі, що в межах обміну вдалося звільнити також тих, кого взяли в полон на Харківщині, Донеччині й у Бучі.
Наймолодшому звільненому нещодавно виповнилося 19 років, найстаршому – 56. Частина звільнених із полону українців має бойові поранення чи хронічні хвороби.
Раніше Україна провела ще один масштабний обмін полоненими та повернула додому 108 жінок, більшість з яких — військові. Серед звільнених є й ті, хто потрапив у полон ще до 24 лютого.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.