Україна долучилася до Декларації про безпеку шкіл
Україна стала сотою країно, що приєдналася до Декларації про безпеку шкіл (Safe Schools Declaration).
Про це повідомляє Міносвіти.
“Для України честь бути 100-ою державою, що приєдналася до Декларації про безпеку шкіл. Зараз наша країна знаходиться у надзвичайно складній ситуації збройного конфлікту. Це травмує нас усіх, однак попри все одне із основних наших завдань – забезпечити безпеку наших дітей. Школа – це простір довіри і зростання. Діти нормально навчаються лише тоді, коли їх не гнітить страх, особливо страх за своє життя. І надалі ми робитимемо все можливе, щоб кожна українська дитина навчалася у безпечному, інклюзивному середовищі, що дає можливість розкритись таланту кожного учня”, – відзначила міністерка освіти і науки Ганна Новосад.
Декларація містить низку зобов’язань для попередження і реагування на напади та використання закладів освіти у військових цілях у період збройного конфлікту. У країнах, що приєднались до Декларації раніше, вже розроблені та успішно впроваджуються підходи до імплементації документа.
Важливо зауважити, що країни-підписанти Декларації – це як держави, на території яких немає військових конфліктів, так і ті, де має місце збройна агресія.
За чотири роки з часу відкриття Декларації у багатьох країнах-підписантах відбулися зміни щодо політики держави стосовно освіти у час збройного конфлікту, і їхній досвід може бути цінним для України.
Важливим аспектом приєднання до Декларації є відновлення освітньої інфраструктури, забезпечення психологічної реабілітації учнів, батьків і вчителів, сприяння проведенню тренінгів з безпеки та охорони здоров’я тощо.
Нагадаємо, з 1 вересня 2019 року учні молодшої школи (1-4 класи) повинні носити в темний час доби спеціальні світловідбиваючі жилети.
Раніше “Прямий” повідомляв, що у Києві не будуть забороняти невакцинованим дітям відвідувати школи та дитячі садки.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter , Telegram та Instagram.