Україна запропонувала Китаю створити зону вільної торгівлі
Сьогодні, 8 листопада, під час робочого візиту до Пекіна Міністр економічного розвитку і торгівлі Степан Кубів запропонував китайській стороні розпочати спільні консультації щодо передумов створення зони вільної торгівлі.
Про це повідомила прес-служба Міністерства економічного розвитку та торгівлі України.
Відзначається, що Степан Кубів зустрівся з Віце-прем’єром Держради Китаю Лю Хе. Учасники зустрічі зосередили обговорення на розширенні торгівельно-економічної співпраці Україна-Китай.
“Співпраця з Китаєм є незмінним та стратегічним пріоритетом зовнішньоекономічної політики України. За 8 місяців 2018 року товарообіг між Україною та Китаєм склав майже $6 млрд і зріс на 21%. Але цей обсяг торгівлі не відповідає наявному потенціалу. У найближчі 5 років можемо збільшити товарообіг до $20 млрд на рік. Тож нам слід активізувати роботу за усіма напрямками, які маємо та опрацювати нові інструменти», – зазначив Степан Кубів у своєму виступі.
Міністр зауважив, що після тривалої перерви відновила діяльність міжурядова комісія зі співробітництва двох країн. Це дало поштовх для активізації співпраці та нарощування обсягів торгівлі.
“За кілька років Україна суттєво розширила власну мережу преференційних режимів торгівлі. Маємо нову угоду про вільну торгівлю з Канадою, завершили переговори про вільну торгівлю з Ізраїлем, завершуємо переговори з Туреччиною. Ми бачимо ефективність цих угод, тож пропоную розпочати спільні українсько-китайські консультації щодо передумов створення зони вільної торгівлі Україна-Китай”, – наголосив глава МЕРТ.
Сторони також обговорили співпрацю у межах ініціативи голови КНР Сі Цзіньпіна “Один пояс і шлях”, а також співпрацю у сфері енергетики, інфраструктурних проектів, промисловості, машинобудування, сільського господарства та агроіндустрії.
Нагадаємо, що торгівля між Україною та США з початку поточного року зросла на 16%, склавши майже 2,6 млрд доларів.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter , Telegram та Instagram.