Українку відмовились евакуювати з Китаю через собаку
Українка Анастасія Зінченко відмовилась від евакуації з Китаю, коли посольство України не дозволило переправити дівчину разом з собакою.
Про це дівчина повідомила у своєму Instagram.
“На сьогоднішній день евакуювали всі країни крім України. Я подала заяву, відправила анкету, фото паспорта і візи для участі в евакуації звичайно ж теж, але мені посольство відмовило у зв’язку з тим, що у мене є собака” – написала дівчина
За словами дівчини, посольство запропонувало залишити домашнього улюбленця напризволяще або віддати в розплідник,.
Згодом посольство знову з нею зв’язалося, але знову заявило, що її евакуація неможливо через пса. Причини: Міністерство аграрної політики та продовольства України і наказ номер 553 від 16.11.2018, стаття 24. У ньому зазначено, що для вивезення тварини за кордон потрібні документи, щеплення та інші документи для того, щоб пройти всі санітарні норми.
Дівчина зазначила, що у Міші (кличка собаки) є паспорт із щепленнями (щеплення до 2020.06.30) і є чип. Вона також була готова за свої гроші відправити собаку на карантин і зробити всі необхідні документи після того, як їх евакуюють.
В Ухані це зараз зробити неможливо через те, що місто повністю закрите і ветеринарні клініки не працюють.
Однак, за словами Анастасії, вона доклала всіх зусиль, щоб евакуюватися разом з вихованцем. Вона написала, що знайшла клініку в Гуанчжоу, яка оформила всі необхідні документи, знайшла машину і переноску для тварини, проте все-таки отримала відмову.
“Співробітник українського посольства запевняв що китайська сторона відмовила. Ми зв’язалися з МЗС, вони прислали письмову відповідь, де було написано, що вони мають старий набір документів і вони навіть були не в курсі, що я зібрала всі документи і подала їх у посольство. Тобто посольство документи нікуди не передало, а від своєї особи мені відмовили в евакуації. Раніше вони мені дзвонили і запевняли, що у відмовах винні будь-які інші люди, китайська сторона, але не вони”, – написала дівчина.
Зараз вона залишається в Ухані разом із собакою. Пише, що правила карантину посилилися і тепер житловий комплекс можна залишати один раз на три дні. Причому дозвіл для відвідування магазину видає поліція, але в сам магазин дівчину не пустили, тому що у неї не було пропуску, який вона поки не з’ясувала, де можна дістати.
Але дівчина сподівається, що скоро все закінчиться і вона потрапить з домашнім улюбленцем в Україну.
Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков засудив заклики не допускати в Україну громадян, які наразі перебувають в Китаї.
Нагадаємо, президент Володимир Зеленський під час брифінгу за підсумками засідання РНБО, присвяченого ескалації конфлікту на Донбасі, почав говорити про ситуацію з коронавірусом.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.