Українська мрія – стати найголовнішим начальником і нахамити всім цим жлобам, які є начальниками сьогодні – Фурса
Американська мрія – багато працювати і стати багатим, створивши свій бізнес або очоливши корпорацію. Українська мрія – стати найголовнішим начальником і нахамити всім цим жлобам, які начальниками сьогодні.
Про це пише відомий експерт, інвестиційний банкір Сергій Фурса.
“Це архетип української мрії. Образ вахтера. Який ненавидить успішних і багатих, страждає від комплексів, порівнюючи себе з ними і хоче помститися. Потрапити на самий верх харчового ланцюжка вахтерів і помститися. І вже точно не вірить, що успішним і багатим можна стати чесно. А тому всі вони гідні приниження.
Забрати і поділити. Обмежити зарплати. Щоб не було багатих. А ті, хто вже багатий, повинні відповісти. Немає моделі, що треба багато працювати, до цього багато вчиться і в підсумку стати успішним. Ні, всі хочуть пити в 10-му класі горілку в дитячому садку, в університеті кликати “шару” і потім відразу стати багатими. А якщо немає – то винен злісний світ, який не справедливий до маленького і чесного українця. А хто зміг – так це по блату. І їх треба ненавидіти. І при можливості – залізти наверх і нахамити. І не кажіть тут про корупцію. Тому що простий українець вважає її природною, і представляючи себе на місці головного вахтера, думає, що зробив би так само. І поставив би друзів на основні посади. Тому що “кум повинен повинен все вирішити”.
І щоб всі були рівні. Соціалізм. І плювати, що у світі немає успішних соціалістичних країн. Тим більше, в телевізорі показували як добре живуть шведи. І плювати, що у них ринкова економіка, просто податки високі. Всі повинні бути рівними. І не висовуватися.
Люди хочуть бачити хамство і приниження. Адже це відображає їхню мрію. Кожен з них міг виявитися на цьому місці. І принизити цих вискочок. Кожен з простих українців уявляє себе на місці хама і отримує справжнє задоволення. “Ай молодець, я б теж так зміг”. І не важливо, що може за хамством ховаються комплекси і невпевненість. Це не важливо. Важливий ефект інтелектуального оргазму, який отримує середньостатистичний українець, коли бачить, як принижують тих, кого він не любить.
Біда українських вахтерів – що можна хамити тільки іншим українцям. Тому що вони “нижче за званням”. Ах як він мріє нахамити американцям, МВФ або ЄС. Навіть серіал може зняти, де робить це. Просто для себе. Як сидячи на дивані і попиваючи пиво фантазує про те, як займається сексом з Анджеліною Джолі. Хоч так. Раз в реальності вони сильніші. І без них нікуди. Нехай буде просто візуалізація мрії.
І це не про політиків. Це про простих українців. Їх бажання. І мрії. Українські мрії. І поки не зміниться українська мрія – не зміниться і українська реальність. І українські політики, як частина реальності, що відображають сподівання, надії і бажання простих громадян України”.
Пост опубліковано у Facebook
Читайте також: ЗЕЛЕНСЬКИЙ ПРО ГОДУНКА: ЩА ПОЗВОНЮ БАКАНОВУ ПО ПОВОДУ ЭТОГО ЧЕРТА
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter , Telegram та Instagram.