В Україні немає обладнання для виявлення нових штамів коронавірусу – Радуцький
Фото: Pixabay
В Україні немає обладнання для виявлення нових штамів коронавірусу.
Про це повідомив голова комітету Верховної Ради з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування Михайло Радуцький у Facebook.
Він зазначив, що 20 січня Центр громадського здоров’я відправив зразки до лабораторії ВООЗ у Німеччині. Відповіді досі не отримали.
“Ситуація з поширенням “британського” та “південноафриканського” штамів вірусу вкрай напружена. Ми бачимо, що в ЄС зачиняють кордони, продовжують жорсткий карантин, щоб подолати спалахи мутацій вірусу. Особливо турбує те, що ефективність вакцинування пацієнтів з мутаціями вірусу нижча, ніж громадян з більш традиційними штамами Сovid-19″, – зазначив Радуцький.
Також за його словами, міжнародні партнери підтвердили, що Україна отримає обладнання та реагенти для лабораторії в межах співпраці ЦГЗ та американської CDC. Проте коли це станеться не відомо.
В Україні за добу 16 лютого підтвердили 4 286 нових випадків коронавірусу. Найбільше заражень в Івано-Франківській області.