В Україні введуть тестовий графік вимкнення світла: деталі
Фото: Pixabay
В Україні з суботи, 8 червня, буде запроваджено новий порядок застосування графіків погодинного вимкнення електроенергії в тестовому режимі.
Про це під час “Години уряду” у Верховній Раді повідомив перший заступник міністра енергетики України Юрій Власенко.
Власенко зазначив, що уряд, Міністерство енергетики та Офіс президента здійснюють постійний контроль за застосуванням графіків погодинного вимкнення та обмежень потужності, і постійно вдосконалюють ці механізми. Новий порядок буде спрямований на забезпечення коротшої тривалості обмежень електроенергії.
За його словами, оператор системи розподілу матиме завдання забезпечити введення черг вимкнення у такий спосіб, щоб дотриматися визначених лімітів. Це має дати змогу зменшити кількість черг і забезпечити більшу кількість годин світла в оселях громадян.
Отже, новий порядок застосування графіків погодинного вимкнення передбачає точніше регулювання та зменшення часу без електроенергії для споживачів, що має поліпшити ситуацію з енергопостачанням у регіонах України.
Зазначимо, раніше пресслужба “Укренерго” повідомляла що 7 червня на території всієї України буде дефіцит в енергосистемі впродовж доби.
Нагадаємо, ситуація в енергосистемі України в середині літа 2024 року очікується складною через можливі щоденні дефіцити електроенергії.
Як повідомлялося, НЕК “Укренерго” оголосила тендер на закупівлю кондиціонерів з очікуваною вартістю у 629 тисяч гривень, але вже 6 червня закупівлю скасували.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.