Війна

В українців за кордоном вилучили 430 дітей – соціальна сервісна служба

В українців за кордоном вилучили 430 дітей – соціальна сервісна служба

Фото: facebook Л.Денісової

Національна соціальна сервісна служба України повідомила, що в українців за кордоном вилучили 430 дітей, з яких 65 вдалося повернути. Найбільше дітей забрали від українських батьків у Німеччині (122 дитини) та Польщі (39 дітей). У Норвегії та Іспанії вилучили по 20 дітей.

Про це повідомляє «Радіо Свобода» з посиланням на Національну соціальну сервісну службу України.

Голова Нацсоцслужби Василь Луцик пояснив, що однією з причин вилучення дітей є незнання українськими батьками законодавства країни, де вони проживають, або різний підхід у вихованні дітей. Наприклад, українські батьки можуть голосно сварити дитину на вулиці або вирядити саму до школи, хоча їй ще немає 10 років, що є звичним в Україні, але заборонено в багатьох країнах Європи.

Луцик також зазначив, що бувають об’єктивні причини вилучення дітей, такі як проблеми зі здоров’ям у батьків, зокрема психічні. У таких випадках Нацсоцслужба шукає в Україні родичів або законних представників, які готові поїхати та забрати дитину.

Нагадаємо, команда Save Ukraine повернула з тимчасово окупованої території Херсонщини на підконтрольну Україні територію двох хлопців віком 14 та 15 років, а також двох дітей, позбавлених батьківського піклування.

Як повідомлялося, росіяни вивезли 1000 дітей з тимчасово окупованої території Херсонщини у Кабардино-Балкарію, що в Росії на “оздоровлення”.

Також слідкуйте за “Прямим” у FacebookTwitterTelegram та Instagram.