Новини

В Україні можуть змінити порядок розмитнення “євроблях”

В Україні можуть змінити порядок розмитнення “євроблях”

Під час наради у Міністерстві інфраструктури України обговорювався новий порядок розмитнення транспортних засобів з іноземною реєстрацією.

Про це повідомляє пресслужба Мінінфраструктури.

“Необхідно розробити простий і зрозумілий механізм, де б не було потреби іти за оцінюваннями або доказовою базою. Ми за те, щоб було менше маніпуляцій і все було на прозорих принципах. Міністерство інфраструктури завжди відкрите до комунікації. Спільно ми маємо напрацювати пропозиції і передати їх до Міністерства фінансів. Я вдячний всім, що ми знаходимось на одній хвилі і разом хочемо спрощення та забезпечення безпеки на дорогах”, – сказав міністр інфраструктури Владислав Криклій

Заступник міністра інфраструктури Юрій Лавренюк зауважив, що новий законопроєкт необхідно внести до Верховної ради до кінця поточного року: “На сьогоднішній час у нас і досі є низка невирішених проблем: перша – проблема автомобілів, які вже ввезено на територію України. Друга – питання розмитнення спецавтомобілів. Ми також пропонуємо розділити всі автомобілі з іноземною реєстрацією на дві категорії, до яких будуть застосовуватись різні ставки розмитнення. Перша категорія – це більш старі автомобілі, які вже перебувають на території України, до певного об’єму і до певного віку. До такої категорії ми пропонуємо встановити єдину ставку розмитнення, єдиний платіж. Таким підходом ми знімемо 80% проблеми. Друга категорія – більш нові автомобілі, які будуть розмитнюватись по спеціальній формулі”.

У свою чергу голова Державної митної служби Максим Нефьодов зазначив, що ДМС вже працює над тим, щоб до кінця року запустити відповідний калькулятор розрахунку платежів: “Ми хочемо вийти на зрозумілу методику, яка буде прозора для всіх. Окремо, ми також проводимо переговори із сервісними центрами МВС стосовно організації в кожній області спільного центру, де буде одночасно все знаходитись”.

Учасники наради домовились в найближчий час опрацювати всі надані пропозиції для якнайшвидшої розробки відповідного законопроекту та внесення його на розгляд Верховної Ради.

Нагадаємо, з 22 серпня почали діяти нові штрафні санкції за порушення при переміщенні нерозмитнених транспортних засобів.

Раніше “Прямий” повідомляв, що президент України Володимир Зеленський ініціював законопроект, яким пропонується відстрочити до кінця року дату початку застосування штрафних санкцій за несвоєчасну розмитнення автомобілів на єврономерах.

Також слідкуйте за “Прямим” у FacebookTwitter Telegram та Instagram.