В Україні стартує велика програма мобільності: ексклюзивне інтерв’ю “Прямого” з головою Держмолоді
В Україні цього року стартує велика програма мобільності молоді, яка дозволить 100 тисячам молодих українців відвідати різні регіони України, повчитися чомусь новому.
Про це в інтерв’ю “Прямому” розповів голова Державного агентства розвитку молоді і громадянського суспільства Олександр Ярема.
“Головне завдання, яке стоїть перед агенством – це велика програма, якої не було в сфері молодіжної політики ще в Україні, і в Європі мало де є подібне – це велика програма мобільності молоді. Тобто йдеться про те, щоб протягом цього року до 100 тисяч молодих українців матимуть можливість відвідати різні регіони України, повчитися чомусь новому, отримати нові знання, нові навички, і відповідно таким чином долучитися до більш активного соціального і суспільного життя”, – розповів Ярема.
Він зауважив, що до кінця цього року планують запустити онлайн-платформу, яка дасть можливість кожній організації, які беруть участь в різних конкурсах, які проводять органи державної влади на підтримку проектів, незалежно від того, де вона знаходиться… зголошуватись, подавати заявки і проекти, та відповідно перемагати в цих конкурсах.
“Програма “Мобільність” – початок роботи команд і формування команд регіональних починається з березня. Тобто це програма, яка охоплює дуже велику кількість старшокласників і студентів молодших курсів. Чому довго? Тому що це велика відповідальність. Ми розуміємо, що коли десятки тисяч молодих українців будуть мандрувати Україною, потрібно прорахувати всі деталі до дрібниць. Тому це потребує дуже важливого підготовчого етапу”. – додав Ярема.
Що стосується онлайн-платформи, то на сьогоднішній день вже сформоване технічне завдання.
“Як ми її собі бачимо? Ми хочемо, щоб вона була достатньо гнучкою під потреби різних органів влади. Бо ми бачимо досвід, коли деякі місцеві державні адміністрації проводять до десятка конкурсів для організації сфери культури, сфери соціальної роботи, сфери охорони навколишнього середовища. Для нас важливо створити платформу, яку можливо буде всім використовувати, тобто наскрізну. Тому її теж важливо правильно програмувати, щоб потім не доводилося багато чого переробляти. Тому ми розраховуємо, що близько чотирьох місяців відбуватимуться всі ці процедури: тендерні і програмування. І відповідно в тестовому режимі вона вже запрацює влітку”, – завершив Ярема.
Раніше Міністерство цифрової трансформації презентувало мобільний додаток “Дія” та національної онлайн-платформи “Дія. Цифрова грамотність”.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.