В уряді ініціювали введення нових правил обрання постачальника газу: що зміниться
Фото: Pixabay
Україні потрібні нові правила захисту споживачів на ринку газу. Зокрема, це стосується вразливих споживачів. Про це заявив в. о. міністра енергетики Юрій Вітренко у своєму Facebook.
За його словами, захист споживачів має базуватися на європейській практиці.
“В Європі є такі варіанти, коли постачальників обирають об’єднання споживачів. У них і більше ринкової сили для того, щоб отримувати кращі умови від постачальників. Крім того, вони можуть для цього виділити професійну людину. В Україні для цього можна використовувати об’єднані територіальні громади. Вони будуть обирати постачальника для тих, хто не хоче або не може це робити самостійно. При чому це буде за замовченням, тобто якщо ви самостійно не обрали постачальника, за вас це зробить ОТГ”, – пояснив Вітренко.
Також це буде стосуватися тих споживачів, чиїм постачальником автоматично став «постачальник останньої надії», зараз це “Нафтогаз”.
“Для реалізації цього варіанту потрібні законодавчі зміни, але депутати фракції “Слуга народу” пообіцяли над цим попрацювати”, – додав Вітренко.
За його словами, альтернативою ОТГ можуть бути і місцеві органи влади тощо.
Нагадаємо, уряд планує запровадити держрегулювання ціни на газ на період карантину.
Крім цього, Шмигаль анонсував перевірку газопостачальників з найвищими тарифами.
Напередодні на Вінниччині пройшли чотири акції протесту проти підвищення тарифів на енергоносії – у Жмеринці, Гайсині, Тульчині та Брацлаві містяни блокували автодороги.
Нагадаємо, “Європейська Солідарність” пропонує сім мільярдів з Офісу Зеленського та силовиків спрямувати на субсидії.