Новини

Відключення Росії від американської системи SWIFT не вимагає консенсусу з Європою – Підтуркін

Відключення Росії від американської системи SWIFT не вимагає консенсусу з Європою – Підтуркін

Система SWIFT – це американська система, тому відключення Росії від цієї системи є досить простим питанням і не вимагає консенсусу з європейськими партнерами.

Про це в ток-шоу “Ситуація” на “Прямому” заявив співзасновник видання “Петро і Мазепа” Дмитро Підтуркін.

“Все таки, головне – є економічні, а є політичні санкції. Політичні санкції дуже просто накладаються. Економічні – це завжди економічний удар по своїм економікам. Тому економічні санкції накладаються завжди дуже м’яко”, – сказав Підтуркін.

Він зазначив, що система SWIFT – це американська система, відповідно відключення від неї – це американські санкції.

“Американці готові накладати санкції. Це Європа не готова на санкційний режим. Тому якраз відключення Росії від SWIFT – це досить просте питання і не вимагає консенсусу з європейськими партнерами. Ось це найголовніше і найцікавіше в цих санкціях”, – завершив Підтуркін.

Нагадаємо, міжнародне співтовариство може вдатися до відключення банків Росії від міжнародної банківської мережі SWIFT у відповідь на агресію поблизу Керченської протоки.

25 листопада прикордонні кораблі РФ здійснили агресивні дії проти трьох кораблів ВМС ЗС України під час їх переходу з порту Одеси в порт Маріуполь Азовського моря. Зокрема, прикордонний корабель РФ здійснив таран рейдового буксира. В результаті зіткнення з прикордонними силами ФСБ РФ в Керченській протоці поранення отримали шість українських моряків.

26 листопада, президент України Петро Порошенко підписав Указ “Щодо надзвичайних заходів із забезпечення державного суверенітету і незалежності України та введення воєнного стану в Україні”.

Також слідкуйте за “Прямим” у FacebookTwitter Telegram та Instagram.