Виступ Зеленського в Мюнхені показав, що Україна гірко сміється зі своєї біди і не бореться — Федина
Виступ президента України Володимира Зеленського на безпековій конференції в Мюнхені показав, що Україна не має чіткого плану боротьби з агресором і не бачить способу стати самодостатньою державою.
Про це в фірі “Прямого” сказала народний депутат фракції “Європейська Солідарність” Софія Федина.
“Виглядає так, що президент Зеленський настільки зайнятий тим, що боїться мене і Марусю, а точніше, наших слів про те, що на Донбасі стріляють, що він просто не міг зосередитися на питаннях Мюнхенської конференції. Але якщо серйозніше глянути, то один із найвидатніших воєнних стратегів і взагалі мислителів світу, Сунь-цзи, у V столітті до нашої ери наголошував, що стратегія без тактики – це найповільніший шлях до перемоги, а тактика без стратегії – це суєта перед поразкою”, – зазначила депутат.
Федина додала, що відсутність реакції президента Зеленського на скандальні “12 кроків” для досягнення миру в Україні є великою проблемою для країни.
“Якщо президент, головнокомандувач країни, не боїться сказати, що він не має коли мислити стратегічно, то це означає, що він взагалі не мислить про майбутнє держави. А як якась тваринка, яку піддають електричним випробуванням, реагує на певні подразники. І це є величезна проблема для Української держави. Те, що президент взагалі не зреагував на цих “12 кроків”, які були виставлені, означає наступне. Або він їх взагалі не читав, що вже є проблемою, що він на це не зреагував, і тоді питання до людей, які готували його зустрічі й промови. Або всі речі (у “12 кроках” – ред.) для нього є нормальними. Якщо це так, то це є величезна проблема для Української держави”, – зауважила політик.
Федина також відмітила, що тільки присутність на мюнхенській конференції п’ятого президента Петра Порошенка змусили організаторів конференції зняти скандальний документ з сайту безпекового форуму.
“Я розумію, що тільки присутність людини, яку президент Зеленський так само страшно боїться, яка його нервує, – п’ятого президента Петра Порошенка, – і його дискусії з представниками різних країн на Мюнхенській безпековій конференції змусили ці пункти зняти. Але коли від України не було реакції, то це все повернулося. Тобто Україна в особі президента Зеленського показала себе як країна, яка гірко сміється зі своєї біди. Країна, яка не має плану перемоги, яка не бореться. Країна, в якої взагалі нема бачення того, що вона може бути самодостатньою державою”, – сказала нардеп.
Федина підкреслила, що пункт у “12 кроках” про діалог щодо нової української ідентичності є фактично капітуляцією перед Росією.
“Якщо ми говоримо про останній пункт – те, що ми начебто маємо творити нову ідентичність, слухаючись своїх сусідів, зокрема московську федерацію, – то саме ці слова ми можемо підписати як акт української капітуляції. Але в мене питання до всіх, хто нас дивиться: чи українці погоджуються з планом здати Українську державу?”, – наголосила депутат.
Раніше у ДБР викликали на допити волонтерку, ветерана АТО Марусю Звіробій. Її питали, зокрема, про Софію Федину та ролик, який Федина і Звіробій записали після візиту Зеленського у Золоте.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.