Новини

“Вітаю всіх, хто любить Україну”: політв’язень Балух написав листа співгромадянам до Дня прапору

“Вітаю всіх, хто любить Україну”: політв’язень Балух написав листа співгромадянам до Дня прапору

Український активіст Володимир Балух, який 158-й день голодує за ґратами в окупованому Криму, привітав українців з Днем державного прапора і закликав докладати зусиль для єдності суспільства, церкви і держави в період збройної агресії проти України.

Про це йдеться в листі Балуха, копію якого опублікував заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтем Чийгоз у Facebook.

“Вітаю всіх, хто любить Україну! Міцного здоров’я й ангелів-хранителів усім, хто тримає її на своїх плечах: українське військо, українське духовенство, українське громадянське суспільство! Сердечно дякую всім однодумцям за щастя відчувати себе членом великої родини, що керується ідеалами Правди, Честі і Гідності”, – йдеться в листі.

Балух нагадав, що за право мати власну державу в історії України сплачено “незбагненно велику ціну – загубленими і покаліченими долями мільйонів синів і дочок рідної землі”.

“Справа нашої честі – дбайливо берегти історичну пам’ять про цю святу жертовність і наполегливо працювати, щоб вона не виявилася марною. Саме зараз, коли Україна змушена відбивати черговий шовіністичний напад сусіда-імперіаліста, вважаю вкрай важливим докладати максимум зусиль, щоб зміцнити єдність суспільства, церкви і держави”, – зазначив Балух.

Ув’язнений у Криму український активіст продовжує безстрокове голодування, яке він оголосив 19 березня 2018 року. Український активіст за час протесту втратив 30 кілограмів ваги.

Раніше “Прямий” повідомляв, що стан незаконно засудженого українського активіста Володимира Балуха, який не припиняє голодування, залишається важким.

Нагадаємо, раніше окупаційний суд Криму засудив Володимира Балуха до трьох років ув’язнення, призначивши йому у підсумку п’ять років позбавлення волі.

Зазначимо, ФСБ Росії затримала Володимира Балуха 8 грудня 2016 року. Співробітники ФСБ стверджували, що знайшли на горищі будинку, де живе Володимир Балух, 90 патронів і кілька тротилових шашок. Суд в анексованому Криму визнав Балуха винним у зберіганні боєприпасів і засудив його до 3 років і 5 місяців позбавлення волі в колонії-поселенні, а також штрафу в розмірі 10 тисяч рублів.

Захист Балуха і правозахисники стверджують, що він став жертвою репресій за свою проукраїнську позицію – через прапор України на подвір’ї його будинку.

Також слідкуйте за “Прямим” у FacebookTwitter Telegram та Instagram.