Військові сподівалися, що росія почне наступ тільки з території ОРДЛО
Фото: Reuters
Як передає Укрінформ із посиланням на Генштаб Збройних сил України, про це розповів командир ОТУ “Північ” бригадний генерал, Герой України Дмитро Красильников.
“Ми все ж таки думали і, можна сказати, сподівалися, що противник розпочне свої активні бойові дії з окупованої території частини Луганської і Донецької областей. Знову ж таки – маскуючись під підрозділи незаконних збройних формувань “л/днр” основною частиною прикомандированих, добровольців, найманців і трошки розбавляючи регулярними своїми військами, можливо, при підтримці реактивних систем залпового вогню дальньої дії та авіації”, – сказав Красильников.
За його словами, військові вірили, що наш ворог до широкомасштабної агресії по всіх фронтах, всіх лініях не вдасться.
“Ми сподівалися на краще, але готувалися до найгіршого”, – наголосив військовий.
Красильников також запевнив, що перехід до активних бойових дій не був для ОТУ “Північ” несподіваним; військові “були в тонусі”, підрозділи перебували на бойових позиціях, артилерія була в районах очікування. Він зауважив, що в ході бойових дій українським захисникам вдалося завдати серйозних втрат противнику.
24 лютого президент РФ Владімір Путін оголосив війну Україні й розпочав масштабне вторгнення. По низці українських міст були завдані ракетні удари, атаковані військові об’єкти Збройних сил України.
В Україні запроваджено воєнний стан. Президент Володимир Зеленський оголосив загальну мобілізацію.
Нагадаємо, російські військові ввели в Сєвєродонецьк мобілізаційний резерв 2 армійського корпусу, бої за місто тривають. Загалом темп просування окупантів на Донецькому напрямку стабільно низький.
Раніше “Іноземний легіон” увійшов до Сєвєродонецька Луганської області, щоб допомогти українським захисникам вигнати з міста російських загарбників.
Як відомо, українські військові вибили російських загарбників з деяких вулиць Сєвєродонецька. Натепер під контролем окупантів близько половини міста.
Крім того, українські захисники відтіснили російських загарбників від Метьолкіного й Білогорівки на Сєвєродонецькому напрямку.
До слова, у бомбосховищах під хімзаводом “Азот” у Сєвєродонецьку перебуває щонайменше 800 людей, зокрема й діти. Росіяни продовжують обстріли міста.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.