Війна

Військові сподівалися, що росія почне наступ тільки з території ОРДЛО

Військові сподівалися, що росія почне наступ тільки з території ОРДЛО

Фото: Reuters

Військові готувалися до найгірших сценаріїв, хоча й сподівалися, що росія розпочне наступ на Україну тільки з тимчасово окупованих територій Донецької та Луганської областей.

Як передає Укрінформ із посиланням на Генштаб Збройних сил України, про це розповів командир ОТУ “Північ” бригадний генерал, Герой України Дмитро Красильников.

“Ми все ж таки думали і, можна сказати, сподівалися, що противник розпочне свої активні бойові дії з окупованої території частини Луганської і Донецької областей. Знову ж таки – маскуючись під підрозділи незаконних збройних формувань “л/днр” основною частиною прикомандированих, добровольців, найманців і трошки розбавляючи регулярними своїми військами, можливо, при підтримці реактивних систем залпового вогню дальньої дії та авіації”, – сказав Красильников.

За його словами, військові вірили, що наш ворог до широкомасштабної агресії по всіх фронтах, всіх лініях не вдасться.

“Ми сподівалися на краще, але готувалися до найгіршого”, – наголосив військовий.

Красильников також запевнив, що перехід до активних бойових дій не був для ОТУ “Північ” несподіваним; військові “були в тонусі”, підрозділи перебували на бойових позиціях, артилерія була в районах очікування. Він зауважив, що в ході бойових дій українським захисникам вдалося завдати серйозних втрат противнику.

24 лютого президент РФ Владімір Путін оголосив війну Україні й розпочав масштабне вторгнення. По низці українських міст були завдані ракетні удари, атаковані військові об’єкти Збройних сил України.

В Україні запроваджено воєнний стан. Президент Володимир Зеленський оголосив загальну мобілізацію.

Нагадаємо, російські військові ввели в Сєвєродонецьк мобілізаційний резерв 2 армійського корпусу, бої за місто тривають. Загалом темп просування окупантів на Донецькому напрямку стабільно низький.

Раніше “Іноземний легіон” увійшов до Сєвєродонецька Луганської області, щоб допомогти українським захисникам вигнати з міста російських загарбників.

Як відомо, українські військові вибили російських загарбників з деяких вулиць Сєвєродонецька. Натепер під контролем окупантів близько половини міста.

Крім того, українські захисники відтіснили російських загарбників від Метьолкіного й Білогорівки на Сєвєродонецькому напрямку.

До слова, у бомбосховищах під хімзаводом “Азот” у Сєвєродонецьку перебуває щонайменше 800 людей, зокрема й діти. Росіяни продовжують обстріли міста.

Також слідкуйте за “Прямим” у FacebookTwitterTelegram та Instagram.