Політика

Влада повинна звітувати про свою діяльність, а не накидатися на журналістів — голова НСЖУ про інцидент на телеканалі “UA: Перший”

Влада повинна звітувати про свою діяльність, а не накидатися на журналістів — голова НСЖУ про інцидент на телеканалі “UA: Перший”

Фото: Facebook Сергія Томіленка

Інцидент з токшоу на телеканалі “UA: Перший”, про який заявила Мирослава Барчук, свідчить про те, що представники влади критикують журналістів замість того, щоб звітувати про свою діяльність.

Таку думку в ефірі “Прямого” висловив голова Національної спілки журналістів України Сергій Томіленко.

За його словами, основний обов’язок урядовців полягає в підзвітності.

“Посадовці й чиновники не повинні накидатися на журналістів і критикувати ЗМІ. Їхній ключовий обов’язок — це підзвітність. І звітувати перед громадянами за те, що та влада, яка в них є, ті повноваження, які є, виконуються раціонально, ними не зловживають тощо”, — вважає Томіленко.

Заслужений журналіст України додав, що ситуація на телеканалі “UA: Перший” має стати приводом більшою мірою говорити про свободу слова.

“А зараз ми бачимо в суспільстві, що частина експертів, пов’язана з владою, посадовцями, все одно роблять крайніми журналістів, а я вважаю, що цей привід інформаційний — це привід більшою мірою говорити про відповідальність чиновників і про їхній обов’язок комунікувати і говорити про свободу слова” , — підсумував Томіленко.

Нагадаємо, 12 жовтня у Києві почався саміт “Україна – ЄС”, однак журналістів “Прямого” не допустили на цей захід.

5 жовтня “Прямий” також не акредитували на зустріч президента України Володимира Зеленського з президентом Ізраїля Іцхака Герцоґа.

Раніше у посольстві США засудили відмову в акредитації журналістам “Прямого”.

Крім того, телеканалу “Прямий” відмовили в акредитації на зустріч Володимира Зеленського та Ангели Меркель, а також на заходи за участі президента України і держсекретаря США.

Як відомо, у жовтні 2020 року профільний комітет Верховної Ради позбавив акредитації Слідство.Інфо, Громадське та інші незалежні ЗМІ.

Також стало відомо, що співробітники ДБР почали прослуховувати працівників телеканалу “Прямий”.

3 вересня 2020 року Національна рада з питань телебачення та радіомовленні позбавила “Прямий FM” ліцензії на мовлення.

Раніше повідомлялося, що керівництво ДБР вимагало арештувати “Прямий” канал, щоб припинити його діяльність.

Крім того, керівник слідчої групи ДБР Олег Корецький заявив, що фактичне керівництво Державного бюро розслідувань в особі Олександра Бабікова чинило тиск на слідчих з метою арештувати телеканал “Прямий”.

Також слідкуйте за “Прямим” у FacebookTwitterTelegram та Instagram.