Влада замовчує умови передачі захоплених українських кораблів Росією – Фріз
Україна вітає повернення українських кораблів Росією, але формулювання, з яким це було зроблено, суперечить рішенню Міжнародного трибуналу з морського права. Але керівництво України замовчує цей факт.
Про це написала народний депутат з фракції “Європейської Солідарності” Ірина Фріз.
“Спосіб та умови передачі захоплених українських кораблів Росією в черговий раз підтверджує, що РФ – країна, далека від верховенства права та виконання міжнародних норм та угод. За останні майже 6 років не пригадую жодного разу, коли Кремль виконував рішення міжнародних інститутів. І зараз повернення кораблів відбувається, за твердженням Кремля, не на виконання рішення міжнародного суду, а з метою передачі на “відповідальне зберігання”. Важко сказати, що мали на увазі в Москві. Ймовірно це натяк на те, що незабаром вони розраховують, що внаслідок капітуляції візьмуть усе майно в нашій державі”, – зауважила політик.
Народний депутат наголосила, що дії РФ не можна вважати виконанням рішення Міжнародного суду через офіційні заяви Кремля. Отже, рішення суду не виконано, адже обґрунтування передачі кораблів Україні йому не відповідають.
Ірина Фріз також зазначила, що Офіс президента України і керівництво МЗС чомусь зберігає мовчання.
Політик наголосила, що після повернення кораблів за результатами їх огляду треба ухвалити рішення про подальші дії на рівні міжпарламентської дипломатії.
“Переконана, що Росія має відповісти за свої дії та порушення норм міжнародного права. Якщо міжнародне право не зачіпає Москву, то вона має бути виключена з усіх міжнародних інститутів”, – зауважила вона.
Нагадаємо, речник МЗС Катерина Зеленко повідомила, що поки українські кораблі йдуть додому після російського полону, в Міністерстві закордонних справ заявляють про плани отримати з Росії компенсацію за їх захоплення.
Пресслужба ВМС України повідомила, що українські катери “Нікополь”, “Бердянськ” та буксир “Яни Капу” прямують додому.
Раніше у Міністерстві Закордонних Справ Росії підтвердили передачу Україні кораблів “Бердянськ”, “Нікополь” і “Яни Капу”, які були захоплені державою-агресором внаслідок провокації з боку РФ.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter , Telegram та Instagram.