Виплати військовим зменшилися в 10 разів — Забродський
Фото: пресслужба "Європейської Солідарності"
Протягом 2019—2020 років виплати українським військовослужбовцям знизилися в десять разів. Ідеться про кошти на оздоровлення й відпустки.
Про це в ефірі “Прямого” повідомив народний депутат від фракції “Європейська Солідарність” Михайло Забродський.
За його словами, в Україні достатньо проблем з грошовим забезпеченням військовослужбовців. Протягом останніх років усі виплати їм зведено до чистого посадового окладу.
“Річ у тім, що, крім поточних проблем з грошовим забезпеченням, немає ніякого підвищення грошового забезпечення, є ще певна внутрішня фінансова політика Міністерства оборони стосовно того, як саме розподіляти кошти, особливо на додаткові виплати. І за підсумками 2020 й 2019 років уже можна говорити про те, що ті певні виплати, які належали військовослужбовцю раз на рік, наприклад, на оздоровлення, вони знизилися в десятки разів. Це стосовно того, що змінився механізм їхнього нарахування. Якщо людина могла розраховувати на ще одне грошове забезпечення протягом року, за якийсь додатковий місяць, коли він був у відпустці, то зараз ці суми зменшилися майже в десять разів. Усе звелося до окладу за військовим званням і відповідно за посадою”, — заявив Забродський.
Раніше Міністерство соціальної політики розробило проєкт постанови про підвищення пенсій для військовослужбовців. Передбачають, що майже 400 тисяч військовослужбовців-пенсіонерів отримають доплату в сумі 2 тисячі гривень.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.